Przejdź do treści

WhatsApp przestaje działać na tych smartfonach

14/05/2024 10:31 - AKTUALIZACJA 17/05/2024 11:19
WhatsApp przestał działać na tych smartfonach

WhatsApp przestaje działać na tych popularnych smartfonach od 1 maja 2024 roku. Firma Meta wprowadziła szereg zmian. Niestety wielu użytkowników z powodu braku kompatybilności straciło dostęp do aplikacji. W większości są to urządzenia korzystające z systemu operacyjnego Android. Oto, o które modele chodzi.

Na tych smartfonach WhatsApp przestaje działać

W ostatnim czasie nie tylko Ty borykasz się z problemami z WhatsApp – może to być pocieszająca wiadomość, świadcząca o tym, że to błąd samej aplikacji, a nie problem związany z konkretnym numerem telefonu. Na określonych modelach smartfonów, WhatsApp, najpopularniejszy komunikator, wydaje się być całkowicie martwa.

Rozważmy fakt, że WhatsApp ostatnio przechodzi przez wiele zmian, ulepszeń i ponownych dostosowań. Włącza to fazy „eksperymentowania” z modyfikacjami, które jak wiadomo rzadko są pozbawione błędów. Zwykle jednak usterki są szybko naprawiane. Niestety, nie tym razem..
Przeczytaj: Paskudne oszustwo na WhatsApp: Nikomu nie podawaj tych numerów

Whatsapp, od maja 2024 roku przestaje działać na tych telefonach komórkowych

Aplikacja firmy Meta nie działa już na niektórych modelach smartfonów firmy Apple, Samsung, Huawei, Xiaomi, LG, Lenovo, Sony i Motorola. Użytkownicy z całego świata zgłosili skargi, zaalarmowani utratą całej historii rozmów i brakiem możliwości dalszego korzystania z usługi.
Sprawdź: Agencja rządowa alarmuje przed nową metodą przestępców. Atakują użytkowników WhatsApp

Według informacji Whatsapp Help Center, aplikacja jest obecnie kompatybilna tylko z telefonami, które mają te systemy operacyjne: Android 5.0 i nowszy; iOS 12 i nowszy; KaiOS 2.5.0 i nowszy, w tym JioPhone i JioPhone 2.

W przypadku urządzeń ze starszymi systemami operacyjnymi WhatsApp nie będzie działał. Powodem tej decyzji jest konieczność zapewnienia bezpieczeństwa, wydajności i aktualności platformy zgodnie z innowacjami technologicznymi oraz przepisami dotyczącymi prywatności i bezpieczeństwa.
Przeczytaj: Dzwoni nieznany numer międzynarodowy: Oto co zrobić w takiej sytuacji
Źródło: WhatsApp, PolishObserver