Przejdź do treści

Najlepsze parki rozrywki w Polsce – ranking TOP 10

25/04/2024 16:16 - AKTUALIZACJA 06/05/2024 18:34

Najlepsze parki rozrywki w Polsce. Planujesz wakacje z rodziną lub przyjaciółmi? Brakuje ci nieco adrenaliny? A może marzysz o niezapomnianej przygodzie? Jeżeli tak, to warto wybrać się do parku rozrywki. W Polsce funkcjonuje wiele interesujących ośrodków zapewniających atrakcje. Poniżej prezentujemy te najciekawsze, najpopularniejsze i najlepiej oceniane.

Najlepsze parki rozrywki w Polsce – miejsce 10

Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko uplasowała się w pierwszej dziesiątce najlepszych parków rozrywki w Polsce. Na 26 ha zlokalizowanych jest 40 atrakcji, które są otoczone klimatyczną przyrodą. Na zwiedzających czekają takie rozrywki jak diabelski młyn, rollercoaster’y, karuzele czy atrakcja wodna typu rapid river, czyli wyprawa rwącym potokiem.

READ in English: Top 10 Best Amusement Parks in Poland

Najlepsze parki rozrywki w Polsce – miejsce 9

Julinek Park w Lesznie na Mazowszu oferuje szereg atrakcji, takich jak największy w województwie park linowy, wesołe miasteczko, kraina dmuchańców, pole do minigolfa, ścianka wspinaczkowa, park wodny czy ekologiczny plac zabaw. W weekendy odbywają się tam występy cyrkowe i teatralne. Ponadto jest też możliwość wypożyczenia rowerów i sprzętu sportowego. Park znajduje się w otulinie Kampinoskiego Parku Narodowego, co czyni go znakomitym miejscem do rozpoczęcia pieszych i rowerowych wycieczek.

Najlepsze parki rozrywki w Polsce – miejsce 8

Park Rozrywki Rabkoland w Rabce – Zdroju to także miejsce godne odwiedzenia. Oferowane atrakcje to wesołe miasteczko, cyrk, Park Zdrojowy, amfiteatr oraz mnóstwo ścieżek trekkingowych. Ponadto znajduje się tu także bogata oferta gastronomiczna, która zachwyca podniebienia odwiedzających.

Najlepsze parki rozrywki w Polsce – miejsce 7

Łeba Park w Nowęcinie to szczególne miejsce dla fanów dinozaurów. Znajdują się tu trójwymiarowe gady naturalnej wielkości, park trampolin, plac zabaw, autodrom, zamek strachu, pole do minigolfa, kopalnia złota, rowery wodne czy lustrzany labirynt. Ponadto dla zainteresowanych tematyką dinozaurów są ścieżki edukacyjne, które pozwalają cofnąć się w czasie.

Najlepsze parki rozrywki w Polsce – miejsce 6

Farma Iluzji w Trojanowie w województwie mazowieckim oferuje wiele nietuzinkowych atrakcji. Są to różnego rodzaju kolejki, park linowy czy place zabaw. Ponadto znajduje się tu muzeum iluzji, w którym znajdują się zaskakujące i „magiczne” eksponaty.

Najlepsze parki rozrywki w Polsce – miejsce 5

Bałtowski Kompleks Turystyczny łączy w swoich atrakcjach edukację i rozrywkę. Dostępny jest tam JuraPark, muzeum Jurajskie, rollercoaster czy kino 5D. Ponadto ten park to idealne miejsce do integracji dla większych grup dzieci i młodzieży. Jest tu możliwość zorganizowania gier terenowych i warsztatów kreatywnych.

Najlepsze parki rozrywki w Polsce – miejsce 4

Park Rozrywki Zatorland znajduje się w województwie Małopolskim. Mieszczą się w nim parki edukacyjno – rozrywkowe, w których są atrakcje takie jak modele dinozaurów, ścieżka przyrodnicza, kino 5D, karuzele czy fantazyjne place zabaw.

Najlepsze parki rozrywki w Polsce – miejsce 3

Park Magiczne Ogrody znajduje się w Trzciankach. Jest przeznaczony dla wielkopokoleniowych rodzin. Odwiedzających zachwyca połączenie niezwykłego ogrodu z baśnią, wymyśloną na potrzeby tego miejsca. Na gości czeka wiele atrakcji. Podziemne tunele, karuzele czy mosty w koronach drzew. Szczególną atrakcją jest Ogród zmysłów, czyli park sensoryczny, w którym wszystkie zmysły są stymulowane. Nie brakuje tu pięknych kolorowych kwiatów, szmeru strumyków i rozgrzanego w słońcu piasku.
Warto przeczytać: Najpiękniejsze miejsca w Polsce. Zabytki i cuda natury z listy UNESCO

Najlepsze parki rozrywki w Polsce – miejsce 2

Bardzo popularnym i docenionym przez użytkowników platformy Google parkiem jest Mandoria w miejscowości Rzgów. Oferowane atrakcje to rollercoaster’y, karuzele (w tym wenecka), drewiany plac zabaw, autodrom, strzelnica z historycznymi karabinami, lustrzany labirynt, rowerki wodne czy zdalnie sterowane łódki. Park jest naprawdę wyjątkowy, gdyż łączy w sobie renesansową Europę i współczesność. Wszystkie atrakcje stylizowane są na XVI – wieczne miasto handlowe.

Najlepsze parki rozrywki w Polsce – miejsce 1

Na czele rankingu znalazł się najpopularniejszy i najlepiej oceniany polski park rozrywki, czyli Energylandia w Zatorze. To zdecydowanie coś więcej niż wesołe miasteczko. Wśród oferowanych atrakcji znajdzie się coś dla każdego, niezależnie od wieku i oczekiwań. Wszystkie rozrywki podzielono na różne kategorie. W ośrodku znajdują się takie atrakcje jak karuzele, autodrom, dom strachów czy park wodny. Dla odwiedzających, spragnionych wrażeń, przygotowano strefę ekstremalną, na której czele znajduje się Pepsi Hyperion. Jest to najszybszy w Europie rollercoaster. Rozpędza się on do imponujących 142 km/h. Energylandia zachwyca szerokim wachlarzem atrakcji. Nie bez powodu znajduje się na czele rankingu.