Przejdź do treści

Rewolucja w WhatsApp. Z aplikacji będzie można korzystać bez numeru telefonu

02/03/2024 12:13 - AKTUALIZACJA 02/03/2024 12:13

W dzisiejszych czasach, komunikacja mobilna jest nieodłącznym elementem naszego codziennego życia, a jedną z najpopularniejszych aplikacji służących do wymiany wiadomości jest WhatsApp. Meta wprowadzi niedługo innowacyjną funkcję, która pozwoli użytkownikom na komunikowanie się z innymi bez konieczności dzielenia się numerem telefonu.
Czytaj także: Znikające wiadomości głosowe – jak działa nowa funkcja na WhatsAppie

WhatsApp bez numeru telefonu

Już w aktualizacji WhatsApp beta dla iOS 23.20.1.71 pojawiły się wskazówki dotyczące opracowywanej funkcji, która pozwoli użytkownikom ustawić nazwę użytkownika. Dzięki temu ulepszeniu WhatsApp ma zapewnić użytkownikom bezpieczniejszy i bardziej prywatny sposób łączenia się z innymi i zmniejszyć potrzebę udostępniania numerów telefonów do komunikacji. Chociaż obsługa nazw użytkowników jest wciąż w fazie rozwoju, WhatsApp wydaje się pracować nad ulepszeniem tej funkcji poprzez udoskonalenie procesu walidacji. „WABetaInfo” odkrył to w najnowszej aktualizacji WhatsApp Business Beta dla iOS 24.3.10.72 z aplikacji TestFlight.

Nazwa użytkownika zamiast cyfr

WhatsApp pracuje obecnie nad nową sekcją, w której użytkownicy mogą wybrać preferowaną nazwę użytkownika dla przyszłej aktualizacji aplikacji. Po wprowadzeniu żądanej nazwy użytkownika WhatsApp rozpocznie proces weryfikacji, aby upewnić się, że wybrana nazwa użytkownika jest unikalna i spełnia określone kryteria, takie jak używanie tylko znaków alfanumerycznych (a-z i 0-9). Po pomyślnej weryfikacji użytkownicy mogą wygodnie używać tej nazwy użytkownika jako środka identyfikacji na platformie WhatsApp.

Krok ku prywatności

Aktualizacja ta stanowiłaby znaczący krok naprzód pod względem prywatności i łatwości obsługi. Wprowadzając nazwy użytkowników, WhatsApp nie tylko poprawia bezpieczeństwo, minimalizując potrzebę udostępniania osobistych numerów telefonów, ale także upraszcza proces kontaktowania się z innymi.

Walidacja funkcji nazwy użytkownika jest obecnie w fazie rozwoju i będzie dostępna w przyszłej aktualizacji aplikacji. Źródło: CHIP.de, PolishObserver.com