Przejdź do treści

Znikające wiadomości głosowe – jak działa nowa funkcja na WhatsAppie

05/01/2024 10:00 - AKTUALIZACJA 18/03/2024 13:03
znikające się wiadomości głosowe whatsapp

Uważaj na znikające wiadomości głosowe na WhatsAppie. Ta nowa funkcja w aplikacji już została przetestowana na iPhonie i wkrótce będzie dostępna też na telefonach z systemem operacyjnym Android. Nowość polega na tym, że wiadomości głosowe wysłane w aplikacji WhatsApp są usuwane po pierwszym odsłuchaniu i nie można ich ponownie przesłuchać. Dowiedz się jak działa nowa funkcja dla iOS i kiedy będzie dostępna na Androidzie.

Na czym polegają znikające wiadomości głosowe whatsApp

Podobnie jak w przypadku tekstów, zdjęć i filmów, notatki głosowe można wyświetlić tylko raz, zanim ulegną samozniszczeniu. Z tego powodu nie jest możliwe zapisywanie, przesyłanie dalej ani oznaczanie wiadomości tego typu. Ma to na celu zapewnienie użytkownikom większej prywatności, działając w sposób podobny do tego, co zaobserwowano już w przypadku innych treści multimedialnych. WhatsApp potwierdził, że po otwarciu i odsłuchaniu notatki zostaną usunięte z czatu.
czytaj dalej pod zdjęciem

znikające się wiadomości głosowe whatsapp

Jak wysłać znikającą wiadomość głosową whatsApp

Od innych plików audio odróżnia je ikona charakteryzująca indywidualne słuchanie, z liczbą „1”. Meta powiedziała, że ​​po 14 dniach od otrzymania wiadomości audio, jeśli nie zostaną one otwarte, automatycznie wygasną i znikną z czatu. Będzie można je jednak przywrócić z dowolnych kopii zapasowych, jeśli jeszcze nie zostały odsłuchane. Obecnie trwa dystrybucja aktualizacji aplikacji na iOS i choć nie została ona zapowiedziana, powinna pojawić się na Androidzie w ciągu najbliższych kilku tygodni. Aby wysłać znikającą wiadomość głosową, należy wejść na czat indywidualny lub grupowy, wybrać ikonę mikrofonu, nagrać wiadomość, zablokować nagrywanie i wybrać opcję pojedynczego odsłuchania, przed wysłaniem wiadomości.
źródło: ansa.it, PolishObserver.com