Przejdź do treści

Przepisy Ryanair dotyczące bagażu rejestrowanego. Jeden błąd może SKUTKOWAĆ odmową wpuszczenia na pokład samolotu

02/04/2024 14:24 - AKTUALIZACJA 04/04/2024 20:28
Przepisy Ryanair dotyczące bagażu rejestrowanego

Przepisy Ryanair dotyczące bagażu rejestrowanego. Irlandzkie linie lotnicze mają bardzo rygorystyczne przepisy dotyczące bagażu podręcznego. Ale jak się okazuje dotyczą one także bagażu rejestrowanego. Jeśli podróżny nie przestrzega tych zasad, może otrzymać całkowitą odmowę przyjęcia na pokład lub wyższą opłatą. Nie popełniaj tego błędu wchodząc na pokład bagażu.

Przepisy Ryanair dotyczące bagażu rejestrowanego

Ryanair ma rygorystyczne zasady dotyczące bagażu rejestrowanego, które mogą oznaczać, że pasażerowie nie zostaną wpuszczeni na pokład samolotu. Ten jeden błąd może oznaczać, że nie zostaniesz wpuszczony na pokład samolotu.
Przeczytaj: Kolejna wakacyjna wyspa chce pozbyć się turystów. Nowe zasady dla urlopowiczów

Rezerwując lot liniami Ryanair, możemy bezpłatnie zabrać ze sobą małą osobistą torbę, ale musi ona zmieścić się pod siedzeniem przed nami i mieć wymiary nie większe niż 40 x 20 x 25 cm. Możemy dodatkowo zapłacić za zabranie ze sobą większej torby podręcznej o wadze 10 kg i wymiarach do 55 x 50 x 20 cm. Czytaj dalej pod zdjęciem

Przepisy Ryanair dotyczące bagażu rejestrowanego

Podróżny może wykupić także bagaż rejestrowany, co jest popularnym wyborem wśród osób wybierających się na dłuższe wakacje, jednak Ryanair ma jasne zasady wnoszenia na pokład większych walizek – informuje Mirror. Bagaż rejestrowany na lotach Ryanair może ważyć nie więcej niż 10 kg lub 20 kg, w zależności od rezerwacji i należy go zostawić przy stanowisku odprawy przed kontrolą bezpieczeństwa. Walizka o wadze 20 kg nie powinna być większa niż 80 x 120 x 120 cm.
Przeczytaj: Wybrano najlepsze linie lotnicze. Na podium tani przewoźnik

Jeśli tego nie zrobisz nie będziesz mógł wejść na pokład samolotu Ryanair

Zgodnie z polityką Ryanair każda osoba, która stawi się przy bramce wejścia na pokład z bagażem rejestrowanym, będzie musiała uiścić dodatkową opłatę. Opłata za nadbagaż pobierana przez linię lotniczą w Wielkiej Brytanii wynosi do 11 GBP za każdy dodatkowy kilogram bagażu.

Jeśli nie uiścisz opłaty za bagaż przy bramce, nie będziesz mógł wejść na pokład samolotu” podaje przewoźnik.
Przeczytaj także: Oto, najlepsze miejsca w samolocie. Stewardesa poleca szczególnie jeden rząd

Ryanair może również poprosić o dodatkową opłatę, jeśli zapomnimy o odprawie online, czy nie zmienimy nazwiska na bilecie lub spóźnimy się na lotnisko. Odprawa online w Ryanair jest bezpłatna, ale jeśli dokonamy jej na lotnisku w dniu wylotu, kosztuje aż 55 GBP. Jeśli chcesz zmienić dane lotu online, kosztuje to 45 GBP za osobę w jedną stronę. Aby zmienić nazwisko online, należy zapłacić 115 GBP. Za spóźnienie się na lot, będziemy musieli zapłacić 100 funtów za każdą osobę.
Przeczytaj także: Ryanair ogranicza kolejne połączenia do Polski
Przeczytaj też: Ważna zmiana na wszystkich lotniskach w Wielkiej Brytanii, która będzie miała wpływ na letnie wakacje
źródło: Mirror, PolishObserver.com