Przejdź do treści

Wybrano najlepsze linie lotnicze. Na podium tani przewoźnik

25/03/2024 09:21 - AKTUALIZACJA 06/05/2024 18:35

Najlepsze i najgorsze linie lotnicze – Podczas planowania podróży lotniczej, wybór odpowiedniej linii lotniczej może znacząco wpłynąć na komfort i zadowolenie z podróży. Właśnie dlatego wielu pasażerów szuka opinii i rekomendacji, które pomogą im podjąć najlepszą decyzję. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom podróżnych, portal which.co.uk przeprowadził obszerną analizę, oceniając najlepsze i najgorsze linie lotnicze. Badanie oparto na wywiadach z pasażerami, którzy mieli okazję podróżować z takimi liniami jak British Airways, easyJet, Ryanair, Wizz Air, Tui oraz Jet2. W sumie oceniono 10 755 lotów, realizowanych w ciągu ostatnich dwóch lat, uwzględniając tylko te linie lotnicze, które zdobyły oceny od co najmniej 30 respondentów. Oto, które linie lotnicze są najlepsze, a które najgorsze według ankietowanych.

Najlepsze i najgorsze linie lotnicze – wyniki ankiety

Linie lotnicze Jet2 po raz kolejny zostały uznane za najlepszą brytyjską linię lotniczą na krótkich dystansach. W ankiecie przeprowadzonej przez portal which.co.uk przewoźnik otrzymał pięć gwiazdek za obsługę klienta, i choć ceny biletów nie zawsze są tak niskie, jak u budżetowych konkurentów, bilet może okazać się tańszy, jeśli uwzględni się bezpłatny bagaż podręczny. Osoby, które latają tą linią, rzadko mają problemy – 80% stwierdziło, że nie mają żadnych problemów – a kiedy już tak się stanie, problem jest zwykle rozwiązywany w przyjazny i szybki sposób.

Najlepsze i najgorsze linie lotnicze na rok 2024

Najgorsza linia lotnicza

Jak się okazuje to linia lotnicza Wizz Air w badaniu linii lotniczych, drugi rok z rzędu zajął miejsce poniżej Ryanaira – otrzymał tylko jedną gwiazdkę za komfort siedzeń i stan w kabinie oraz tylko dwie gwiazdki w każdej innej kategorii. Jest to najniżej oceniana linia lotnicza, posiadająca jedną gwiazdkę za obsługę klienta i komfort podróży. Prawie połowa, bo aż 44% pasażerów, zgłaszało problemy związane z ich lotem.

Pozostałe linie lotnicze na liście

British Airways od najgorszych przewoźników oddzielają jedynie siostrzane linie lotnicze Vueling i Iberia. Na trasach długodystansowych otrzymał zaledwie dwie gwiazdki za i niski wynik klientów na poziomie 59%. Co gorsza, 3,3% lotów zostało odwołanych na mniej niż 24 godziny przed odlotem.

Ryanair

Według pasażerów jest to jedna z najgorszych linii lotniczych. Ryanair otrzymał zaledwie jedną gwiazdkę za obsługę klienta i komfort podczas lotu. Tylko 18% pasażerów otrzymało odszkodowanie w przypadku opóźnień wynoszących, co najmniej trzy godziny, w porównaniu ze średnią wynoszącą 41% ogółem. W rozmowie dla which.co.uk jeden z klientów stwierdził: „Traktują klientów w sposób lekceważący”.
Przeczytaj także: Oto, najlepsze miejsca w samolocie. Stewardesa poleca szczególnie jeden rząd

Singapur i Emirates

Singapur i Emirates wyróżniają się nieskazitelną czystością w samolotach, doskonałą rozrywką i przyjazną obsługą. Linie Emirates oferują znacznie więcej tras z Wielkiej Brytanii, a także trzy czwarte lotów przylatuje z opóźnieniem mniejszym niż 15 minut, co czyni te linię nadzwyczaj punktualną. Singapur i Emirates to najlepsze linie lotnicze na długich dystansach.

Najlepsze i najgorsze linie lotnicze na rok 2024

Virgin Atlantic?

Ankietowani zgodnie stwierdzili, że jest to jedna z lepszych linii lotniczych. Virgin Atlantics może się poszczycić świetną obsługą, wygodnymi siedzeniami, dobrą kuchnią i wysokiej jakości systemami rozrywki. Jest to również punktualna linia lotnicza, a liczba odwołanych opóźnień jest niewielka. Czytaj także: Nowe zasady przewozu bagażu na lotniskach UK, czy czeka nas chaos?
Źródło: which.co.uk, Polish Observer