Przejdź do treści

Oto, najlepsze miejsca w samolocie. Stewardesa poleca szczególnie jeden rząd

21/03/2024 12:09 - AKTUALIZACJA 21/03/2024 12:09

Najlepsze miejsca w samolocie według stewardesy. Wybór idealnego miejsca w samolocie może znacznie wpłynąć na komfort i ogólne doświadczenie podróży. Wśród wielu pasażerów krąży wiele teorii na temat najlepszych miejsc, ale wskazówki od osób pracujących na co dzień w przestworzach mogą okazać się szczególnie cenne. Stewardesa linii Virgin Australia, Rosie Awad, podzieliła się swoją nieocenioną wiedzą na temat wyboru najlepszego miejsca w samolocie, zwracając szczególną uwagę na jeden rząd.

Najlepsze miejsca w samolocie: Tajemnica piątego rzędu

Dlaczego miejsce w piątym rzędzie samolotu jest tak wyjątkowe? Rosie Awad, która jest stewardesą od 10 lat, wyjaśnia: ,,Zawsze wybieram rząd 5, zwłaszcza miejsce przy oknie. Są tam wspaniałe widoki. Widać skrzydło samolotu i jest więcej miejsca na nogi. Nie ma żadnych obowiązków związanych z wyjściem awaryjnym. Można umieścić torbę pod przednim fotelem, a co najważniejsze, znajduje się on blisko drzwi wyjściowych”.

Najgorsze miejsca w samolocie

Według stewardesy najgorsze miejsca w samolocie to te w pierwszym rzędzie poraz  w pobliżu toalet. ,,Najgorszym miejscem dla załogi jest miejsce 1R (z przodu samolotu). – mówi. Siedzi się twarzą do kabiny, patrzy na pasażerów, a oni patrzą na ciebie, co często bywa krępujące”. Jak dodaje: ,,Najgorszym miejscem dla pasażerów z kolei jest ostatni rząd lub każdy rząd w pobliżu toalet”.
Przeczytaj także: Była pracownica linii lotniczych radzi podróżnym. Każdy powinien wypróbować to przed swoim lotem
Źródło: Tyla.com, PoishObserver.com