Przejdź do treści

Nudności podczas lotu samolotem: Zalecane są te miejsca. Zapewniają spokojny lot

25/11/2024 14:20 - AKTUALIZACJA 09/12/2024 11:00
Samolot miejsce na nogi

Jak uniknąć nudności podczas lotu? Podróż samolotem może być ekscytującą przygodą, ale dla wielu osób wiąże się także z nieprzyjemnymi dolegliwościami, takimi jak nudności czy zawroty głowy. Wybór odpowiedniego miejsca na pokładzie może znacząco wpłynąć na Twoje samopoczucie w trakcie lotu. Nie chodzi tylko o wygodę czy widok za oknem – klucz tkwi w specyficznym położeniu, które minimalizuje odczuwanie turbulencji. Dowiedz się, które miejsca są najlepsze i zapewnij sobie spokojny i komfortowy lot!

W samolocie pion

Jak uniknąć nudności podczas lotu?

Nie tylko strach przed lataniem, ale także choroba lokomocyjna może sprawić, że latanie staje się naprawdę trudne. Na szczęście istnieją triki, dzięki którym możesz przeciwdziałać nudnościom – na przykład wybór miejsca w samolocie. Na szczęście są eksperci, którzy mogą pomóc w rozwiązaniu tego nieprzyjemnego problemu, który może stanowić barierę w pokonaniu strachu latania. Stewardesa zaleca miejsce z przodu samolotu. Turbulencje są tam mniejsze, wyjaśnia w filmie zamieszczonym na portalu Focus. Poleca także miejsce przy oknie. Pomaga to nie tylko w walce ze strachem przed lataniem, skupiając się na horyzoncie, jesteś także mniej podatny na chorobę lokomocyjną.
Przeczytaj również: Oto, najlepsze miejsca w samolocie. Stewardesa poleca szczególnie jeden rząd

Pilot Johnny Knowlson daje Daily Mail kolejną wskazówkę: siedzenia nad skrzydłami dużych samolotów pasażerskich. „Gdy na samolot oddziałują siła napędu, moment obrotowy, wiatr, grawitacja, siła ciągu i siła wyporu, znajdujesz się bliżej środka masy samolotu, co zapewnia płynniejszy lot.”

Co pomaga w walce z chorobą lokomocyjną w samolocie?

Nie udało ci się wcześniej wybrać miejsca i musisz usiąść w tylnej części samolotu przy przejściu? Nawet w takiej sytuacji istnieją sposoby, by zapobiec nudnościom podczas lotu. Ekspertka ds. lotnictwa, dr Quay Snyder, w rozmowie z „Condé Nast Traveller” zaleca m.in. unikanie ciężkich, tłustych, bardzo ostrych lub mocno słonych potraw na 24 godziny przed lotem. Te proste wskazówki mogą pomóc w złagodzeniu objawów choroby lokomocyjnej i sprawić, że podróż będzie bardziej komfortowa. Oprócz tego podczas lotu niezalecane jest patrzenie w ekran telefonu lub komputera oraz spożywanie alkoholu. Jeżeli jednak nie czujesz się najlepiej, włącz wentylację.
Przeczytaj też: To jest najgorsze miejsce w samolotach Ryanair. Uważaj podczas rezerwacji!

Jeżeli jednak próbowałeś już tych wszystkich metod i niestety nie pomogły Ci one w rozwiązaniu tego problemu, zalecane jest przyjęcie przed planowanym lotem leków na chorobę lokomocyjną. Często jednak towarzyszą im skutki uboczne, takie jak zmęczenie.
Sprawdź: Niezawodna sztuczka marynarzy na chorobę morską – działa także w samolotach!

Co pomaga w walce z chorobą lokomocyjną w samolocie?

Nie udało ci się wcześniej wybrać miejsca i musisz usiąść w tylnej części samolotu przy przejściu? Nawet w takiej sytuacji istnieją sposoby, by zapobiec nudnościom podczas lotu. Ekspertka ds. lotnictwa, dr Quay Snyder, w rozmowie z „Condé Nast Traveller” zaleca m.in. unikanie ciężkich, tłustych, bardzo ostrych lub mocno słonych potraw na 24 godziny przed lotem. Te proste wskazówki mogą pomóc w złagodzeniu objawów choroby lokomocyjnej i sprawić, że podróż będzie bardziej komfortowa. Oprócz tego podczas loty niezalecane jest patrzenie w ekran telefonu lub komputera oraz spożywanie alkoholu. Jeżeli jednak nie czujesz się najlepiej, włącz wentylację.

Jeżeli jednak próbowałeś już tych wszystkich metod i niestety nie pomogły Ci one w rozwiązaniu tego problemu, zalecane jest przyjęcie przed planowanym lotem leków na chorobę lokomocyjną. Często jednak towarzyszą im skutki uboczne, takie jak zmęczenie.
Przeczytaj także: Kolejne polskie lotnisko stawia na ciszę. Silent Airport to troska o komfort pasażerów


Read More