Przejdź do treści

Przebadano kawy rozpuszczalne dostępne w supermarketach. Najgorszą okazała się znana marka, którą wszyscy chętnie pijemy

18/03/2024 17:10 - AKTUALIZACJA 06/04/2024 17:09

Najgorsza kawa rozpuszczalna z supermarketu. To jeden z tych wynalazków, który znacznie ułatwia nam życie, zwłaszcza rano. By uzyskać zastrzyk kofeiny jedyne co potrzeba to nasz ulubiony kubek, gorąca woda i łyżeczka kawy. Każdy z nas ma zapewne swoją ulubioną markę tego wspaniałego napoju, ale czy wiemy, która jest jakościowo najlepsza?  W rankingu najlepszych i najgorszych marek kawy przeprowadzonym przez Tasting Table, jeden ze znanych rodzajów okazał się najgorszy. To porażka.

Najgorsza kawa rozpuszczalna z supermarketu

Nie ma nic gorszego niż kawa, która smakuje gorzko czy sztucznie. W rankingu 31 dostępnych na rynku marek kawy rozpuszczalnej, znana na całym świecie kawa zajęła dopiero 30 miejsce. Mowa o Nescafé, którą degustatorzy uznali za mdłą i pozbawioną smaku, mimo że spółka Nestlé twierdzi, że  jest to najlepiej sprzedająca się kawa rozpuszczalna na świecie. Według ekspertów, ziarna kawy, które suszone są rozpyłowo mają smak typowy dla kawy rozpuszczalnej, ale brakuje im równowagi kwasowej.
Sprawdź: Supermarket zaczyna pobierać opłaty za coś, za co nigdy wcześniej nie trzeba było płacić

Według cen na Amazon, średnia filiżanka kosztuje tylko około 6 centów. Biorąc pod uwagę, że z puszki o pojemności 10,5 uncji można uzyskać 150 filiżanek, to przynajmniej nie zrujnuje to finansowo naszego budżetu. Chociaż Nestlé działa na rynku od prawie stu lat, być może klasyczny średnio palony produkt z ziaren Robusta po prostu nie nadąża za aktualnymi trendami.
Przeczytaj także: Dodaj tę przyprawę do kawy. Efekt może być zbawienny dla Twojego zdrowia

Najlepsze kawy rozpuszczalne z supermarketu

Najgorsza kawa rozpuszczalna z supermarketu

Jeśli jesteś wielbicielem kawy rozpuszczalnej, istnieje wiele innych opcji, które według ekspertów są dobre. Dwie kawy rozpuszczalne VIA Starbucks, Pike Place Roast i Italian Roast, zajęły odpowiednio pierwsze i trzecie miejsce. Pojedyncze opakowania suszonych ziaren kawy Arabica kosztują więcej za filiżankę niż kawy innych marek, ale degustatorzy zwrócili uwagę na to, jak dobrze zbilansowane smaki nie zawierały żadnych kwaśnych nut.
Przeczytaj również: To dzieje się z Twoim organizmem, jeśli codziennie rano pijesz oliwę z oliwek

W pierwszej czwórce znalazły się też nieco tańsze kawy rozpuszczalne: Café Bustelo i Juan Valdez. Według ekspertów, kawa Juan Valdez jest słaba, kiedy zrobiona jest tylko z jednej łyżeczki kawy na filiżankę, ale byli pod wrażeniem smaku, kiedy spróbowali jej przyrządzonej z dwóch łyżeczek. Café Bustelo to właściwie espresso instant, więc jej smak jest naturalnie intensywny. 

Istnieje wiele innych marek kawy rozpuszczalnej na rynku, które oferują wyższą jakość i smak za podobną lub nawet niższą cenę. Dlatego, jeśli szukasz dobrej jakości kawy, lepiej zdecyduj się na inne marki niż Nescafé. źródło: Tastingtable.com, Polish Observer