Przejdź do treści

Supermarket zaczyna pobierać opłaty za coś, za co nigdy wcześniej nie trzeba było płacić

06/04/2024 17:07 - AKTUALIZACJA 06/04/2024 20:08
Nowa opłata w supermarkecie

Nowa opłata w supermarkecie: Największy supermarket w Wielkiej Brytanii, wprowadza nowy pomysł. W niektórych sklepach Tesco klienci mogą być zaskoczeni dodatkową opłatą za coś, co dotychczas uważali za nieodpłatne – wieszaki. Gigant sprzedaży detalicznej rozpoczął testowanie nowej polityki, która obejmuje pobieranie 10 pensów za wieszak wraz z zakupioną odzieżą.

Nowa opłata w supermarkecie

Tesco poinformowało, że nowy pomysł będzie testowany tylko w wybranych sklepach, jednakże dokładne lokalizacje nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone – informuje Mirror. Rzecznik Tesco, w wyjaśnieniu udzielonym dla Daily Star, tłumaczy, że celem jest ograniczenie ilości odpadów z tworzyw sztucznych. Zachęcają klientów do pozostawiania wieszaków, jeśli nie są one potrzebne.
Przeczytaj: Najlepsza godzina na zakupy w supermarkecie. Ceny są wtedy najniższe

„Następna będzie opłata za wstęp”

Mimo to, decyzja spotkała się z mieszanymi reakcjami w Internecie. Istnieją zarówno popierający to posunięcie, jak i krytykujący Tesco za wprowadzenie nowej opłaty. Jedna z osób, którą cytował Manchester Evening News, relacjonuje: „Byłem dzisiaj w Tesco, kupiłem dzieciom ubrania do pływania, a dla żony sukienkę. Przeskanowałem produkty podczas zakupów i zapłaciłem, ale kiedy chciałem zdjąć metki, dowiedziałem się, że za wieszak na ubrania trzeba zapłacić dodatkowo 10 pensów, inaczej mogliby go zabrać”.

Inny klient napisał: „Tesco pobiera 10 pensów, gdy chcesz teraz zatrzymać ich wieszaki! Następna będzie opłata za wstęp”. Inny skrytykował: „To żałosne ze strony Tesco”.
Sprawdź: Ogłoszono najtańszy supermarket w Wielkiej Brytanii. Znany dyskont odzyskał pozycję lidera.

Z drugiej strony niektórzy klienci akceptują zaktualizowaną politykę. Użytkownik Reddita stwierdził, że to „z pewnością dobra rzecz”, ponieważ zachęci tylko tych, którzy naprawdę potrzebują wieszaka, do zabrania go do domu, pomagając w ten sposób zmniejszyć zanieczyszczenie tworzywami sztucznymi.
Przeczytaj: Supermarkety walczą z kradzieżami w sklepach. Będą skanować twarze klientów

Źródło: Mirror, Daily Star, PolishObserver

Tagi: