Przejdź do treści

Najlepsza godzina na zakupy w supermarkecie. Ceny są wtedy najniższe

05/04/2024 08:39 - AKTUALIZACJA 05/04/2024 08:39

Najlepsza godzina na zakupy w supermarkecie. Podczas zakupów w supermarketach trudno oprzeć się produktom opatrzonym żółtymi naklejkami z napisem „obniżka”. Oto najlepsza godzina na zakupy w supermarkecie, aby natknąć się na najniższe ceny.

Najlepsza godzina na zakupy w supermarkecie

Supermarkety i małe sklepy spożywcze zaklejają kody kreskowe żółtą etykietą, gdy zbliża się termin przydatności do spożycia. Podczas gdy niektóre obniżki cen żywności mogą sprawić, że produkty będą znacznie tańsze niż w przeciwnym razie, nie zawsze tak jest.

Wielu kupujących skusiło się na coś, co wydaje się być świetną obniżką, ale po bliższym przyjrzeniu się, zdają sobie sprawę, że oszczędzają marne 10 pensów na produkcie. Niemniej jednak, według supermarketów, mega oszczędności są możliwe przy zakupach o odpowiedniej porze dnia.

Sprzedawcy detaliczni potwierdzili, o jakiej porze dnia najlepiej odwiedzać ich sklepy, aby zdobyć najlepsze oferty z żółtą naklejką (lub czerwoną, jeśli robisz zakupy w Aldi). Dobrą wiadomością jest to, że większość głównych marek obniża ceny swoich produktów o różnych porach dnia, więc łatwo jest zdobyć całą gamę okazji, odwiedzając kilka różnych sklepów.

Blogerka finansowa Fiona Hawkes – która obszernie pisała o zakupach z żółtą naklejką – powiedziała Metro, że najlepsze okazje pojawiają się na półkach od około 19:00. Ostrzegła jednak: „Widziałam 90% zniżki na żółtych naklejkach o 8.30 rano w Morrisons, więc to naprawdę zależy od lokalnego sklepu”.

„Najlepszą radą, jakiej mogę udzielić, jest to, aby zawsze sprawdzać lodówki z żółtymi naklejkami, niezależnie od pory dnia, w której robisz zakupy, ponieważ zawsze możesz trafić na okazję”. Doświadczona klientka odkryła, że dla niej jednym ze sklepów o najbardziej niezawodnym czasie jest Sainsbury’s o 14:00. Fiona wyjaśniła, że okazje w tym czasie obejmowały świeże mieszane warzywa za 10 pensów i fantazyjne dania gotowe obniżone z 7 funtów do zaledwie 99 pensów.
Przeczytaj także: Przebadano kawy rozpuszczalne dostępne w supermarketach. Najgorszą okazała się znana marka, którą wszyscy chętnie pijemy
Źródło: Express.uk, PolishObserver.com