Przejdź do treści

Supermarkety walczą z kradzieżami w sklepach. Będą skanować twarze klientów

06/04/2024 20:04 - AKTUALIZACJA 06/04/2024 20:04
Supermarkety będą skanować twarze klientów

Supermarkety będą skanować twarze klientów. Niektóre z największych brytyjskich sieci supermarketów zgodziły się na wzięcie udziału w specjalnym programie i wdrożą nową technologię skanowania twarzy, aby walczyć z kradzieżami w sklepach. Powstanie dzięki temu ogólnokrajowa baza danych sklepowych złodziei.

Supermarkety będą skanować twarze klientów

Program „Project Pegasus” ma na celu wyłapanie złodziei sklepowych i będzie wdrożony w 10 sieciach supermarketów, w tym John Lewis, Co-op, Waitrose, Next, Tesco i Sainsbury’s. Wszyscy sprzedawcy detaliczni zgodzili się zapłacić za to 600 000 funtów, podaje Mirror.co.uk.

Powstanie ogólnokrajowa baza danych złodziei sklepowych

Policja będzie przetwarzać obrazy z monitoringu CCTV i stworzy ogólnokrajową bazę danych złodziei. Zostanie ona przekazana detalistom oraz policji w całym kraju. Minister stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, Chris Philp powiedział, że jest to „plan zerowej tolerancji wymierzony w kradzieże w sklepach”.
Przeczytaj: Supermarket zaczyna pobierać opłaty za coś, za co nigdy wcześniej nie trzeba było płacić

Katy Bourne, komisarz ds. policji kryminalnej hrabstwa Sussex, przewodnicząca krajowego wydziału przestępczości w biznesie i handlu detalicznym, oszacowała, że ​​20% przestępców odpowiada za 80% przestępstw związanych z kradzieżami w sklepach w jej hrabstwie. Czytaj dalej pod zdjęciem

Supermarkety będą skanować twarze klientów

W rozmowie z The Times Bourne powiedziała: „Jeśli podejmiesz wspólne wysiłki, aby zająć się poważnymi przestępcami na szczeblu lokalnym, możesz mieć duży wpływ na ogólne zmniejszenie przestępczości. Będzie to przełom w funkcjonowaniu policji, ponieważ po raz pierwszy w historii uzyska ona pełny obraz na szczeblu krajowym, gdzie gangi atakują różne obszary, a także będzie w posiadaniu danych i informacji, dzięki którym będzie mogła to przekazać innym lokalnym siłom policyjnym”.

W Wielkiej Brytanii dochodzi do coraz częstszych kradzieży w sklepach

Biuro Statystyk Narodowych (ONS) odnotowało 24-procentowy wzrost liczby przestępstw związanych z kradzieżami w sklepach w Anglii i Walii w ciągu ostatniego roku. Wzrost ten powiązano z rosnącymi kosztami życia w związku z presją rosnących cen żywności, a także wysokimi kosztami energii oraz rosnącymi kredytami hipotecznymi i czynszami.
Sprawdź: Ogłoszono najtańszy supermarket w Wielkiej Brytanii. Znany dyskont odzyskał pozycję lidera

Ministrowie twierdzą jednak, że za ogromny wzrost liczby kradzieży w sklepach odpowiadają w dużej mierze gangi przestępczości zorganizowanej, które kradną z supermarketów produkty o wyższej wartości, które często są następnie odsprzedawane.

Tagi: