Przejdź do treści

Król Karol nie spotka się z synem. Książe Harry wydał oświadczenie

07/05/2024 18:22 - AKTUALIZACJA 09/05/2024 11:09
Książe Harry nie spotka się z ojcem w Londynie

Książe Harry nie spotka się z ojcem w Londynie. Syn Karola III przybył dzisiaj do stolicy z okazji z okazji 10. rocznicy jego niezwykle udanych Invictus Games. Wydano oświadczenie, w którym potwierdzono, że Harry nie spotka się ze swoim ojcem, królem Karolem, podczas jego krótkiego pobytu w Wielkiej Brytanii.

Książe Harry nie spotka się z ojcem w Londynie

Książę Sussex  wrócił we wtorek do Londynu,  aby świętować 10. rocznicę Igrzysk Invictus, które rozpoczną się jutro, 8 maja 2024 specjalnym nabożeństwem w katedrze św. Pawła. Jest to pierwsza podróż Harry’ego od czasu jego wizyty u ojca w lutym br., po tym jak zdiagnozowano u króla raka, a także pierwsza podróż od czasu, gdy  w marcu dowiedział się o chorobie nowotworowej  Kate Middleton.

„W odpowiedzi na liczne zapytania i ciągłe spekulacje na temat tego, czy książę spotka się w tym tygodniu z ojcem podczas pobytu w Wielkiej Brytanii, niestety nie będzie to możliwe ze względu na pełny program Jego Królewskiej Mości” – powiedział rzecznik Harry’ego. Czytaj dalej pod zdjęciem

Książe Harry nie spotka się z ojcem w Londynie

W oświadczeniu dodano, że przyszłe spotkanie z królem może nastąpić już wkrótce. Dodano: „Książę oczywiście rozumie dziennik zobowiązań swojego ojca oraz różne inne priorytety i ma nadzieję, że wkrótce się z nim spotka”.

Przeczytaj więcej informacji na temat Rodziny Królewskiej

źródło: Mirror, PolishObserver.com