Przejdź do treści

Książę Harry sprowadzi do Wielkiej Brytanii Meghan Markle i dzieci ale tylko pod jednym warunkiem

09/04/2024 11:07 - AKTUALIZACJA 07/05/2024 18:27
Harry sprowadzi rodzinę pod jednym warunkiem

Jak podaje brytyjska prasa, książę Harry zamierza przyjechać do Wielkiej Brytanii w przyszłym miesiącu na specjalne nabożeństwo w katedrze św. Pawła, ale nie jest jasne, czy dołączą do niego jego żona Meghan Markle oraz ich dzieci Archie i Lilibet. Według doniesień książę Harry jest skłonny sprowadzić rodzinę do Wielkiej Brytanii tylko pod jednym warunkiem. 

Jedna kwestia uniemożliwia Harry’emu sprowadzenie rodziny do Wielkiej Brytanii

Książę Sussex powróci do Wielkiej Brytanii za kilka tygodni z kolejną wizytą. Oczekuje się, że 8 maja weźmie udział w specjalnym nabożeństwie w katedrze św. Pawła, z okazji 10. rocznicy jego niezwykle udanych Invictus Games. Inauguracyjne wydarzenie tych igrzysk, przeznaczonych dla chorych i rannych żołnierzy i kobiet, odbyło się w Londynie w 2014 r., a ich współzałożycielem był książę Harry. Jego żona Meghan Markle jest zagorzałą zwolenniczką Invictus i niedawno dołączyła do męża podczas lutowej podróży do Kanady, aby promować Igrzyska 2025, które odbędą się w przyszłym roku w Vancouver i Whistler.
PILNE! Król Karol nie spotka się z synem. Książe Harry wydał oświadczenie

Nie ma jednak pewności, czy Meghan i ich dzieci, książę Archie i księżna Lilibet, dołączą do niego na majowym wydarzeniu w Londynie. Jest jedna kwestia uniemożliwia Harry’emu sprowadzenie rodziny do Wielkiej Brytanii – chyba że coś się zmieni. Czytaj dalej pod zdjęciem

Harry sprowadzi rodzinę pod jednym warunkiem

Harry sprowadzi rodzinę pod jednym warunkiem

W artykule “The Mirror” czytamy, że jeśli Harry nie unieważni orzeczenia Ministerstwa Spraw Wewnętrznych stwierdzającego, że nie przysługuje mu natychmiastowe prawo do ochrony policyjnej podczas pobytu w Wielkiej Brytanii, nie będzie czuł się komfortowo sprowadzając Meghan, Archie i Lilibet do Wielkiej Brytanii. Harry kwestionuje uchwałę Komitetu Wykonawczego ds. Ochrony Osób Członkowskich i Osób Publicznych (Ravec) z lutego 2020 r., która zadecydowała, że ​​podczas pobytu w kraju nie będzie już otrzymywał „ochrony tego samego stopnia”  finansowanej ze środków publicznych. Według doradcy prawnego, Harry został potraktowany “dyskryminująco” i  „mniej przychylnie”. 
Przeczytaj też: Rodzice Kate Middleton znów mają kłopoty: tym razem chodzi o ogromne długi
Przeczytaj też: Cztery potrawy, których członkowie rodziny królewskiej nigdy nie zjedzą – w tym dwie, które Cię zaskoczą
źródło: express.co.uk, PolishObserver.com

Tagi: