Przejdź do treści

3 branże, w których Polska jest prawdziwą potęgą

13/06/2024 09:00

Polska gospodarka rozwija się bardzo dynamicznie. Choć często jest niedoceniana, może poszczycić się osiągnięciami w kilku dziedzinach, które plasują ją w światowej czołówce. Oto 3 branże, w których Polska jest prawdziwą potęgą.

Branże, w których Polska jest prawdziwą potęgą – produkcja gier wideo

Polskie gry wideo podbijają światowe rynki. Wyróżnia je wysoka jakość wykonania, oryginalność i interesująca fabuła. Polscy twórcy stawiają odwagę i kreatywność. Śmiało łączą różne gatunki i nie boją podejmować się trudnych tematów w swoich produkcjach. Gry takie jak „Wiedźmin 3: Dziki Gon” od CD Projekt RED, „Dying Light” od Techland czy seria „This War of Mine” wyprodukowana przez 11 bit studios zostały docenione przez graczy i krytyków na całym świecie.
Czytaj także: Kontrowersje wokół AI w Polsce

Dziedziny, w których Polska słynie na całym świecie – technologie finansowe

Polskie startupy finansowe wyróżnia błyskawiczny rozwój i dbałość o bezpieczeństwo. Oferują one udogodnienia w zakresie płatności mobilnych, pożyczek przez internet, zarządzania finansami czy ubezpieczeń. Słynny polski fintech to BLIK, który świadczy usługi dotyczący płatności internetowych. Popularnością cieszy się też SkyCash, pozwalający na płacenie za parkomaty, autostrady i bilety komunikacji miejskiej oraz kolejowe. Do tej branży zalicza się także kantor walutowy Cinkciarz, porównywarka finansowa Rankomat czy Allegro Pay, które zaistniały na rynkach zagranicznych.

Branże, w których Polska jest prawdziwą potęgą – produkcja mebli

Polska cenionym producentem mebli na świecie. Produkty charakteryzuje wysoka jakość, solidność i przykuwający uwagę design. Polskie meble są eksportowane między innymi do Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji, a także do USA i cieszą się wielkim uznaniem.
Czytaj także: Umocnienie złotego i słabe obligacje – perspektywy makroekonomiczne dla polskiej gospodarki
Źródło: dziennik.pl

Tagi: