Przejdź do treści

Zmieniłeś numer konta? Skorzystaj z nowej zakładki Child Benefit w aplikacji HMRC 

13/03/2024 18:32 - AKTUALIZACJA 13/03/2024 18:32
zakładka child benefit w aplikacji HMRC

Istotna aktualizacja dla beneficjentów zasiłku na dziecko: Brytyjski urząd finansowy, HMRC, odpowiedzialny między innymi za wypłacanie świadczeń rodzinnych, wprowadził istotne zmiany w swojej aplikacji mobilnej. Teraz miliony rodzin mają możliwość dokonywania modyfikacji w swoich wnioskach o zasiłek bez konieczności kontaktowania się telefonicznie z urzędem. Nowa funkcja w aplikacji znacząco ułatwia procedury związane z child benefit, przynosząc korzyści wszystkim korzystającym z tego świadczenia. Aby dowiedzieć się, jak działa zakładka child benefit w aplikacji HMRC, sprawdź najnowsze informacje.
Przeczytaj też: Zmiany w zasiłku Child Benefit w 2024 roku. Wspaniałe wiadomości dla tysięcy rodzin

Komu przysługuje Child Benefit

Child Benefit to zasiłek na dziecko wypłacany zazwyczaj co cztery tygodnie, przy czym obecna stawka wynosi 24 GBP tygodniowo na pierwsze lub jedyne dziecko oraz dodatkowe 15,90 GBP tygodniowo na każde kolejne dziecko. Zasiłek na dziecko przysługuje osobom mieszkającym w Wielkiej Brytanii wychowującym dziecko poniżej 16. roku życia, choć można rozszerzyć wniosek o zasiłek na dziecko poniżej 20. roku życia, jeśli uczęszcza ono na zajęcia edukacyjne lub szkoleniowe. Również rodzice zastępczy, opiekunowie prawni lub rodzice adoptujący dziecko mogą ubiegać się o zasiłek, ale dziecko musi z nimi mieszkać. Jeśli dwie lub więcej osób wspólnie sprawuje opiekę nad dzieckiem, o zasiłek może ubiegać się tylko jedna osoba. 
Przeczytaj też: Z tej zmiany skorzystają tysiące rodziców w Anglii. Chodzi o darmową opiekę nad dziećmi
czytaj dalej pod zdjęciem.

zakładka child benefit w aplikacji HMRC

Jak działa zakładka child benefit w aplikacji HMRC

W aplikacji HMRC pojawiła się nowa sekcja dotycząca zasiłku na dziecko. W praktyce oznacza to, że rodzice lub opiekunowie mogą teraz szybko i łatwo przeglądać i aktualizować dane swojego konta bankowego za pomocą aplikacji HMRC. Co najważniejsze, mogą także zgłaszać zmiany w ich sytuacji życiowej, które mają wpływ płatności zasiłku child benefit. Na przykład korzystając z nowej usługi online, w przypadku zmiany numeru konta rodzica, dane bankowe mogą być przeglądane i aktualizowane natychmiast, bez konieczności kontaktowania się z HMRC. Należne płatności zostaną zaksięgowane na zaktualizowanym koncie bankowym w ciągu trzech dni.  
Przeczytaj też: Czy uczniów brytyjskich szkół czekają krótsze wakacje?

Jak skonfigurować aplikację HMRC po raz pierwszy

Korzystanie z aplikacji HMRC po raz pierwszy składa się z trzech kroków. Po skonfigurowaniu klienci mogą logować się w przyszłości za pomocą kodu PIN, odcisku palca lub rozpoznawania twarzy – w zależności od tego, co obsługuje ich urządzenie. Oto 3 kroki aby skonfigurować aplikację: 

  • Pobierz bezpłatną aplikację HMRC ze sklepu App Store dla systemu iOS lub sklepu Google Play dla systemu Android.
  • Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby dokończyć ustawienia aplikacji.
  •  Klienci zostaną poproszeni o zalogowanie się na swoje konto i mogą zalogować się lub zarejestrować na tej samej stronie logowania, jeśli wcześniej nie korzystali z usług online
  • Następnie, w aplikacji przejdź do sekcji zasiłku rodzinnego i wybierz opcję „zmień dane bankowe”.
    Przeczytaj też: Apple ostrzega użytkowników Iphonów. Miliony osób mogą być w niebezpieczeństwie
    żródło:  chroniclelive.co.uk. Polishobserver.com
Tagi: