Przejdź do treści

Apple ostrzega użytkowników Iphonów. Miliony osób mogą być w niebezpieczeństwie

13/03/2024 17:00 - AKTUALIZACJA 14/03/2024 12:14

Apple ostrzega użytkowników Iphonów. Wydawanie ostrzeżeń dotyczących bezpieczeństwa przez producentów technologii nie jest nowym zjawiskiem. W końcu wypadki mogą się zdarzyć, a oni muszą odpowiednio reagować na kwestie, które być może nie zostały przewidziane. Producent iPhone’ów, firma Apple, wystosowała nowe ostrzeżenie dla właścicieli ich telefonów, w którym informuje o ryzyku obrażeń ciała. Wyjaśniamy, czego nie robić, aby nie znaleźć się w niebezpieczeństwie.
Przeczytaj: Uwaga użytkownicy Apple: Przestępcy próbują wyłudzić dane i ukraść Twoje pieniądze

Apple ostrzega użytkowników Iphonów

Ekspert techniczny opublikował na TikToku ostrzeżenie dotyczące ładowania iPhone’a firmy Apple. Wyświetlony ponad 1,4 miliona razy film Scotta Poldermana ostrzega przed poważnymi zagrożeniami związanymi z ładowaniem telefonu przez noc. Jeśli robisz to w niewłaściwy sposób możesz odnieść podważne obrażenia.

„Apple wydało ostrzeżenie dotyczące ładowania iPhone’a przez noc. Zwróciło to moją uwagę, ponieważ ładuję telefon przez noc i myślę, że większość ludzi to robi. Ale w rzeczywistości chodzi o to, gdzie znajduje się telefon podczas ładowania. Ważne jest, aby telefon był wentylowany” – mówi ekspert.
Przeczytaj też: Czy ustawa w USA zablokuje Tik Toka?  Co to oznacza dla milionów użytkowników?

„A jeśli masz telefon podłączony obok łóżka i zasypiasz, a on jest pod kołdrą lub ląduje pod poduszką i nie może się przewietrzyć, to wtedy może spowodować obrażenia. Drugie ostrzeżenie dotyczy przewodu ładującego. Nie chcesz mieć długotrwałego kontaktu skóry z przewodem ładującym, zwłaszcza podczas snu. Więc najważniejsze jest to, aby upewnić się, że telefon nie leży z tobą w łóżku” – dodaje.

W dokumentach „ważnych informacji dotyczących bezpieczeństwa” Apple przedstawia swoje porady dotyczące kabla i złącza do ładowania. Mówi się, aby unikać długotrwałego kontaktu skóry z kablem ładującym i złączem, gdy kabel ładujący jest podłączony do źródła zasilania, ponieważ może to spowodować „dyskomfort lub obrażenia”.
>>> Ostrzeżenie przed popularną aplikacją zakupową. Korzysta z niej 1/3 Polaków

„Należy unikać spania lub siedzenia na kablu ładującym lub złączu”

Jeśli chodzi o długotrwałą ekspozycję na ciepło, Apple mówi: „iPhone i zasilacze Apple USB (sprzedawane oddzielnie) są zgodne z wymaganymi limitami temperatury powierzchni określonymi przez obowiązujące przepisy krajowe oraz międzynarodowe i regionalne normy bezpieczeństwa. „Jednak nawet w ramach tych limitów, długotrwały kontakt z ciepłymi powierzchniami przez długi czas może powodować obrażenia” – czytamy.

„Kieruj się zdrowym rozsądkiem, aby unikać sytuacji, w których Twoja skóra ma kontakt z urządzeniem, jego zasilaczem lub ładowarką bezprzewodową, gdy urządzenie działa lub jest podłączone do źródła zasilania przez długi czas. Nie śpij na urządzeniu, zasilaczu lub ładowarce bezprzewodowej, ani nie umieszczaj ich pod kocem, poduszką lub ciałem, gdy są podłączone do źródła zasilania”.

„iPhone’a, zasilacz i ładowarkę bezprzewodową należy przechowywać w dobrze wentylowanym miejscu, gdy są używane lub ładowane.
Przeczytaj także: Pilne ostrzeżenie dla użytkowników telefonów z Androidem. Jeśli masz ten smartfon, usuń natychmiast te 5 aplikacji
Źródło: Ladbible.com, PolishObserver.com