Przejdź do treści

Zagubiony bagaż w podróży – dzięki tym prostym sposobom możesz tego uniknąć!

13/09/2023 08:00 - AKTUALIZACJA 18/03/2024 13:04

zagubiony bagaz

Sztuczki dotyczące bagażu: zagubiony bagaż to lęk niejednego podróżującego. Peter Drummond, dyrektor ds. bagażu w firmie SITA podzielił się swoimi najlepszymi wskazówkami, jak zwiększyć szanse na to, że nasza walizka nie zagubi się podczas odprawy na lotnisku. Istnieje jeden prosty sposób, który może temu zapobiec!
>> Ryanair uruchamia nowe połączenia. Będą dodatkowe loty z Austrii do Polski i Włoch

Sztuczki dotyczące bagażu

Peter Drummond, dyrektor ds. bagażu w firmie SITA, ma kilka sposobów na to, aby w łatwy zapobiec zagubieniu bagażu podczas podróży samolotem. Jak twierdzi, zapewnienie łatwej identyfikacji walizki ogromnie zwiększa szanse na odzyskanie zguby. Warto jest spakować jakiś nietypowy przedmiot, który ułatwi pracownikom rozpoznanie naszego bagażu. Może to być jakiś pluszak lub nietypowy element odzieży. 

Profesjonalista doradza, aby zawsze pakować do bagażu plan podróży. Warto mieć tam zapisany adres naszego docelowego punktu podróży, a także dane kontaktowe takie jak numer telefonu lub email. Gdy torba zostanie zlokalizowana, takie informacje będą bardzo przydatne i znacznie przyspieszą proces zwracania bagażu właścicielowi.

Przywiązanie do torby czegoś jaskrawego np. wstążki, to kolejny sposób na wyróżnienie jej z tłumu. Peter dodał: „Jedną z najczęstszych przyczyn zagubienia bagażu jest to, że wygląda on identycznie jak walizka kogoś innego”.

Bagaż podręczny

Jeśli wyjeżdżamy na weekend lub planujemy stosunkowo krótką wycieczkę, warto pomyśleć o zabraniu bagażu podręcznego. Brak bagażu rejestrowanego ogranicza nieco ilość możliwych do wzięcia ze sobą rzeczy, jednak jest to świetny sposób na obniżenie kosztów i upewnienie się, że bagaż nie zostanie zagubiony.
>> Ostrzeżenie dla podróżnych: Ryanair, easyJet i WizzAir i Lufthansa zakazały wnoszenia tego typu bagażu na pokład

Najważniejsze to umieć się dobrze i efektywnie spakować. Upychanie wszystkiego na siłę nie jest najlepszym rozwiązaniem. Warto jest wykorzystać wszystkie możliwe do dyspozycji kieszonki i schowki w walizce. Oprócz tego wiele osób radzi, aby ubrania zwijać w rulony, dzięki czemu zaoszczędzimy dużo miejsca. 

W samolotach obowiązują surowe zasady co do tego, co i w jakich ilościach można mieć w swoim bagażu podręcznym. Różnego rodzaju płyny najlepiej pakować i przewozić w dedykowanych do tego małych pojemniczkach.

Źródło: mirror.co.uk, PolishObserver.com