Przejdź do treści

Wzruszający hołd księcia Williama dla jego żony Kate. Nagranie podbija internet

03/04/2024 13:52 - AKTUALIZACJA 21/04/2024 15:23

Wzruszający hołd księcia Williama dla jego żony Kate. Archiwalne nagranie, w którym William mówi o Kate bije rekordy popularności na TikToku.

W ostatnich miesiącach związek Williama i Kate znalazł się w centrum uwagi opinii publicznej z powodu choroby księżnej Walii. Najpierw Kate Middleton przeszła operację brzucha. Pod koniec marca, w poruszającym oświadczeniu telewizyjnym, poinformowała, że ma raka i przechodzi chemioterapię.

Zaraz po operacji William odwołał wszystkie swoje publiczne wystąpienia, aby wspierać żonę w jej powrocie do zdrowia. Kiedy księżna ogłosiła, że zmaga się z nowotworem, złożyła hołd swojemu mężowi, mówiąc: „Posiadanie Williama u mojego boku jest wielkim źródłem komfortu i otuchy”.
Przeczytaj: William wzruszony mówi o Kate: Co się dzieje

Para po raz pierwszy spotkała się w 2001 roku podczas studiów na Uniwersytecie St Andrews w Szkocji i wkrótce potem zaczęła się spotykać. W 2010 roku William oświadczył się Kate, a w 2011 roku zostali małżeństwem. Syn króla Wielkiej Brytanii i Kate Middleton mają troje dzieci: księcia George’a (10 lat), księżniczkę Charlotte (8 lat) i księcia Louisa (5 lat). 29 kwietnia tego roku para będzie obchodzić 13. rocznicę ślubu.
Przeczytaj także: Pałac Kensington przekazał nowe informacje na temat choroby księżnej Kate

Wzruszające słowa księcia Williama

Na TikToku pojawiło się niedawno archiwalne nagranie wygłoszone na Zgromadzeniu Ogólnym Kościoła Szkocji w 2021 roku, które natychmiast  zyskało dziesiątki tysięcy wyświetleń. Nie kryjąc swojego wzruszenia, William mówi w nim o swoich wspomnieniach związanych ze Szkocją, które są dla niego zarówno radosne, jak i bolesne. Opowiedział o tym, że przebywał w Balmoral, kiedy nadeszła straszna wieść o śmierci jego matki, księżnej Diany. „W tych ciemnych dniach żałoby znalazłem ukojenie w szkockiej przyrodzie, co na zawsze pogłębiło moją więź ze Szkocją” – zwierzył się. Mimo bólu po stracie matki, William opowiedział także o swoim szczęśliwym wspomnieniu związanym ze Szkocją – o spotkaniu z Kate. „Obok tego bolesnego wspomnienia istnieje też moment wielkiej radości. To właśnie tutaj, w Szkocji, spotkałem po raz pierwszy Catherine, 20 lat temu. Nie trzeba dodawać, że miasto, w którym spotkałem moją przyszłą żonę, zajmuje bardzo specjalne miejsce w moim sercu” – mówił z czułością.
Przeczytaj: Książe Harry wraca do Londynu. „Czy dojdzie do pojednania z Williamem?”

@brunettecatherine #princewilliam #katemiddleton #princesscatherine #princessdiana #diana #royalfamily #fyp #foryou #viral ♬ original sound – 🤍

Film obejrzano dotychczas w mediach społecznościowych ponad 72 000 razy. Nagranie zyskało ponad 60 000 polubień i ponad 220 komentarzy, w których wiele osób w ciepłych słowach wypowiedziało się zarówno o Williamie, jak i o Kate.

Tagi: