Przejdź do treści

Pałac Kensington przekazał nowe informacje na temat choroby księżnej Kate

27/03/2024 18:25 - AKTUALIZACJA 03/04/2024 13:36
Pałac Kensington poinformował o stanie zdrowia Kate Middleton

Pałac Kensington poinformował o stanie zdrowia Kate Middleton. Księżna Walii nie pokazywała się publicznie od 25 grudnia 2023 roku. W połowie stycznia przeszła operację jamy brzusznej, po czym ślad po niej zaginął. Przez prawie 3 miesiące nie cichły teorie spiskowe. 22 marca w video oświadczeniu Kate Middleton wyjawiła, że cierpi na nowotwór i jest w trakcie chemioterapii zapobiegawczej. Teraz Pałac Kensington przekazał więcej szczegółów na temat jej choroby.

W ubiegły piątek (22 marca) księżna Walii zszokowała wszystkich swoim oświadczeniem, w którym ogłosiła publicznie, że ​​po „poważnej” operacji jamy brzusznej, którą przeszła w styczniu, zdiagnozowano u niej nowotwór.
Przeczytaj koniecznie: Przerażająca przepowiednia Nostradamusa dotycząca Karola III. „Nadchodzi abdykacja króla”

Księżna Kate w bardzo wzruszającym filmie opowiedziała o „niezwykle trudnych kilku miesiącach”, po czym ujawniła, że jest w trakcie chemii zapobiegawczej. Powiedziała, że ​wiadomość o chorobie była „wielkim szokiem” i potrzebowała czasu, aby ją przekazać ją w odpowiedni sposób dzieciom. Przyszła królowa powiedziała: „Czuję się dobrze i z każdym dniem staję się silniejsza, skupiając się na rzeczach, które pomogą mi wyzdrowieć”.

Pałac Kensington poinformował o stanie zdrowia Kate Middleton. Kiedy zdiagnozowano raka u księżnej Walii?

Pałać Kensington przekazał właśnie najnowsze informacje na temat księżnej, które cytuje Express.co.uk. W filmie przyszła królowa nie wyjawiła na jaki rodzaj nowotworu choruje, ani w jakim jest stadium. Pałac Kensington oświadczył, że ​te „​informacje pozostaną prywatne„. „Nie będziemy udostępniać żadnych dalszych prywatnych informacji medycznych” powiadomiono i dodano „księżna ma prawo do prywatności, tak jak my wszyscy”. Czytaj dalej pod zdjęciem

Pałac Kensington poinformował o stanie zdrowia Kate Middleton

Kiedy księżna dowiedziała się o nowotworze?

Kate powiedziała w filmie, że ​​po operacji, która odbyła się 16 stycznia, że późniejsze badania wykazały obecność raka, jednak dokładna data nie została podana. Według Pałacu Kensington księżna dowiedziała się, że ma raka po „zakończeniu badań pooperacyjnych i sprawdzeniu wyników”.

Przyszła królowa w swoim filmie oznajmiła, że ​​przechodzi chemioterapię zapobiegawczą. Rzecznik Pałacu Kensington oświadczył, że „Księżna jest obecnie na dobrej drodze do powrotu do zdrowia, ponieważ pod koniec lutego rozpoczęła chemioterapię zapobiegawczą”. Pałac Kensington nie będzie komentował jej długości, częstotliwości ani miejsca leczenia.
Przeczytaj: Kate Middleton i nowotwór. Teorie spiskowe nie cichną. Czy video księżnej Walii to wytwór sztucznej inteligencji?

Dlaczego tak długo trzeba było czekać na oficjalne oświadczenie Kate Middleton?

Pałac Kensington poinformował o stanie zdrowia Kate Middleton

Jak już wcześniej wspomnieliśmy księżna prze dłuższy czas ukrywała prawdę o swojej chorobie. W swoim oświadczeniu ujawniła, że było to spowodowane między innymi koniecznością dojścia do siebie po operacji. Potrzebowała także czasu, by przekazać druzgocące wieści dzieciom. Pałac oświadczył, że „księżna chciała podzielić się tą informacją w momencie, gdy ona i książę uznali, że jest to właściwe dla nich jako rodziny”.
Przeczytaj: Kate Middleton ma nowotwór. Harry i Meghan przerywają milczenie

Kiedy księżna Kate wróci do swoich obowiązków?

Kate powiedziała w swoim filmie, że wróci do swoich obowiązków tak szybko, jak będzie to możliwe, ale obecnie skupia się na całkowitym powrocie do zdrowia. „Moja praca zawsze dawała mi głębokie poczucie radości i nie mogę się doczekać powrotu, kiedy będę mogła, ale na razie muszę się skupić na pełnym powrocie do zdrowia” powiedziała.

Rzecznik Pałacu potwierdził, że „księżna wróci do oficjalnych obowiązków, gdy uzyska na to zgodę zespołu medycznego. Jest w dobrym nastroju i koncentruje się teraz na pełnym powrocie do zdrowia”.
Przeczytaj: Król Karol III jest ciężko chory. Trwają próby do nowej koronacji

Kiedy Pałac Kensington przekaże nowe informacje o przebiegu choroby i leczenia księżnej Walii?

„Pałac Kensington przekaże nowe informacje, kiedy nadejdzie odpowiedni czas, a księżna będzie mogła wznowić pracę i obowiązki. Tymczasem prosimy o poszanowanie prywatności rodziny” zaznaczono.


Tagi: