Przejdź do treści

Wymiary bagażu podręcznego w Ryanair, WizzAir, easyJet i Jet2. Zaktualizowany przewodnik

13/05/2024 16:24 - AKTUALIZACJA 13/05/2024 16:56
wymiary bagażu podręcznego 2024

W dzisiejszych czasach podróże lotnicze stały się niezwykle popularne, a wybór tanich linii lotniczych jest częstym wyborem dla wielu podróżnych. Jednakże, zanim podejmiemy decyzję o rezerwacji lotu, istotne jest sprawdzenie zasad dotyczących bagażu podręcznego, które różnią się między poszczególnymi liniami lotniczymi. Oto wszystkie wymiary bagażu podręcznego w 2024 roku w Ryanair, WizzAir , easyJet i Jet2. Dzięki tym informacjom możesz dobrze przygotować się do podróży, unikając niepotrzebnych opłat za nadmierny bagaż.

Bagaż podręczny w Ryanair

Ryanair przewóz małego bagażu jest wliczony w cenę dla wszystkich pasażerów. Jego dopuszczalne wymiary są inne niż w easyJet i Wizzair i wynoszą 40x20x25 cm. Pasażerowie, którzy wykupią usługę priorytetowego wejścia na pokład mogą zabrać również duży bagaż podręczny o wymiarach 55x40x20cm o maksymalnej wadze 10 kg. Należy pamiętać, że zakup online bagażu czy usługi pierwszeństwa wejścia na pokład kosztuje mniej. Pozwala to uniknąć dodatkowych opłat na lotnisku. I tak na przykład jeśli zdecydujemy się na usługę priority podczas rezerwacji, zapłacimy na niektórych trasach tylko 6 euro. Podczas gdy  za dodatkowy bagaż o wymiarach przekraczających 55x40x20cm będziemy musieli zapłacić na na lotnisku nawet 59,99 euro.
Przeczytaj też: Ryanair uruchamia nową trasę do Łodzi 
Czytaj dalej

Bagaż podręczny w easyJet

W liniach easyJet każdy pasażer może bezpłatnie zabrać na pokład jeden mały bagaż podręczny. Mały plecak lub torba może mieć maksymalne wymiary 45x36x20 cm (łącznie z kółkami i uchwytami) i musi być umieszczony pod siedzeniem przed pasażerem. Bagaż może ważyć maksymalnie 15 kg, a pasażer powinien być w stanie samodzielnie go podnieść i przenieść. Natomiast członkowie programu easyJet Plus i klienci, którzy zarezerwowali taryfę FLEXI, mogą  dodatkowo zabrać na pokład również duży bagaż podręczny o maksymalnych wymiarach 56x45x25 cm.  
Czytaj dalej pod zdjęciem

wymiary bagażu podręcznego 2024

Bagaż podręczny w Wizzair

Podobnie jak w liniach easyJet, wszyscy pasażerowie Wizzair mogą zabrać na pokład małą torbę podręczną. Należy zwrócić uwagę, że w tym wypadku dopuszczalne wymiary małego bagażu podręcznego są inne niż w easyJet i wynoszą 40x30x20 cm. Również waga małego bagażu w Wizzair jest niższa i wynosi 10 kg. Pasażerowie, którzy nie wykupili usługi WIZZ Priority, a ich bagaż podręczny okaże się większych niż 40x30x20 cm, będą musieli uiścić dodatkową opłatę w wysokości 30 EUR przy bramce. Jeśli taki bagaż nie przekracza wymiarów 55x40x23 cm, może zostać wniesiony na pokład pod warunkiem, że w kabinie jest wolne miejsce. W przeciwnym razie bagaż zostanie umieszczony w luku bagażowym. 
Przeczytaj też: Jedno z głównych lotnisk w Wielkiej Brytanii ogłasza duże zmiany w kontrolach bezpieczeństwa. Ostrzega, że dla pasażerów „może to być mylące”
Czytaj dalej

Bagaż podręczny w Jet2

Natomiast w liniach Jet2 podróżny może nieodpłatnie wnieść na pokład jedną sztukę bagażu kabinowego. Waga takiego bagażu nie może przekraczać 10 kilogramów, a jego wymiary nie mogą przekraczać 56x45x25 cm. W przypadku, kiedy bagaż kabinowy przekracza podane wyżej wymiary lub wagę, należy uiścić dodatkową opłatę. Podróżny może także wnieść na pokład dodatkową, małą sztukę bagażu kabinowego. Może to być np. torebka, torba na laptop lub artykuły zakupione na lotnisku.
Przeczytaj też:
>>> Oto najgorsze miejsce w samolocie. Nigdy go nie rezerwuj
>>> Nie chcesz się rozstawać ze swoim pupilem? Oto linie lotnicze, które akceptują zwierzęta w kabinie 
źródło: easyJetWizzairRyanair, Jet2, PolishObserver.com

Tagi: