Przejdź do treści

Nie chcesz się rozstawać ze swoim pupilem? Oto linie lotnicze, które akceptują zwierzęta w kabinie 

23/04/2024 12:09 - AKTUALIZACJA 13/05/2024 16:58
linie lotnicze które akceptują zwierzęta w kabinie

Podróże są pełne emocji, ale dla wielu z nas separacja od naszych czworonożnych przyjaciół może być bolesna. Dlatego coraz więcej linii lotniczych otwiera drzwi swoich  kabin dla zwierząt, umożliwiając podróż z futrzanym towarzyszem na pokładzie. Oto linie lotnicze które akceptują zwierzęta w kabinie.

Przewożenie zwierząt w samolocie

Zazwyczaj zwierzęta podróżujące samolotem są zamykane w specjalnych transporterach lub klatkach i przewożone w przestrzeni bagażowej. Może to być stresujące zarówno dla samych zwierząt jak i dla ich właścicieli. Dlatego też niektóre linie lotnicze, reagując na potrzeby swoich pasażerów, zaczęły pozwalać na przewóz zwierząt w kabinie. W rezultacie, na koniec 2023 roku, ponad 20 linii lotniczych na całym świecie przyjęło tę praktykę.

Linie lotnicze, które akceptują zwierzęta w kabinie

Air France, TAP Air Portugal, Lufthansa czy United Airlines to tylko kilka z linii lotniczych, które zezwalają na podróżowanie zwierząt w kabinie (pełna lista poniżej). Nic dziwnego, że każda z nich ma swoje własne wymagania, zasady i przepisy, które obejmują ograniczenia dotyczące takich kwestii, jak rasa, wielkość czy wiek psa. Na przykład, jeśli podróżujesz ze szczeniakiem, niektóre linie lotnicze wymagają, aby miał on co najmniej osiem tygodni. Natomiast United Airlines nie mają żadnych ograniczeń dotyczących wagi ani rasy; wymagają, aby zwierzęta znajdowały się w twardym lub miękkim transporterze, który mieści się pod siedzeniem przed tobą. W niektórych liniach zwierzęta towarzyszące mogą podróżować w kabinie bez transportera. W takich przypadkach wymagane jest posiadanie dodatkowego miejsca siedzącego. Czytaj dalej pod zdjęciem

linie lotnicze które akceptują zwierzęta w kabinie

Regularne linie lotnicze, które akceptują zwierzęta w kabinie pasażerskiej

Aegean Airlines
Air Canada
Air Europa
Air France
Alaska Air
American Airlines
Delta
French Bee
JetBlue
Lufthansa
Southwest
TAP Air Portugal
TUI Fly
Turkish Airlines
United Airlines
Vueling
Przeczytaj też: Wymiary bagażu podręcznego w Ryanair, WizzAir, easyJet i Jet2. Zaktualizowany przewodnik

Warto pamiętać, że każda linia lotnicza ma swoje własne wymagania dotyczące podróżujących zwierząt. Warto zatem sprawdzić warunki przewozu zwierząt na oficjalnych stronach tych przewoźników. 
Czasami zwierzęta podróżujące z ludźmi są ich asystentami. Jest tak na przykład  w przypadku psów przewodników lub zwierząt zapewniających wsparcie emocjonalne swoim właścicielom. Około 25 milionów dorosłych na świecie przyznaje się do aerofobii czyli lęku przed lataniem. W większości przypadków przeszkolone zwierzęta towarzyszące podróżują bezpłatnie.
Przeczytaj też: Golden retriever goni kamerę GoogleMaps, pojawiając się na ponad 1000 ujęć
źródło: secretlifeofmom.com, PolishObserver.com

Tagi: