Przejdź do treści

Golden retriever goni kamerę GoogleMaps, pojawiając się na ponad 1000 ujęć

11/04/2024 10:37 - AKTUALIZACJA 11/04/2024 10:53
Golden retriever na ponad 1000 ujęciach w GoogleMaps

Pies rasy golden retriever uczynił swoją wyspę bardzo sławną, pojawiając się na ponad 1000 zdjęciach w koreańskich Mapach Google i towarzysząc turystom i użytkownikom Internetu w odkrywaniu jego tras.  Pies stał się nie tylko przewodnikiem, ale także symbolem wyspy. Golden retriever na ponad 1000 ujęciach w GoogleMaps. Oto jego historia.

Golden retriever na ponad 1000 ujęciach w GoogleMaps

W Korei Południowej znajduje się wyspa, która dzięki psu stała się jeszcze bardziej popularna wśród podróżników i samych Koreańczyków. Wyspa nazywa się Jukdo, znajduje się na morzu japońskim w pobliżu większej wyspy Ulleungdo. Wyspa Jukdo wiele zawdzięcza golden retrieverowi , który sprawił, że ludzie zaczęli o niej mówić i stała się popularna, także ze względu na wspaniałe tereny przyrodnicze. Wpisując nazwę wyspy i wchodząc na mapę geograficzną, każdy może obserwować drzewa, skały, naturalne trasy i, co zaskakujące, golden retrievera na niemal całej fotografowanej trasie. Tak naprawdę uroczy psiak pojawił się w ponad 1000 ujęć w Google MapsCzytaj dalej pod zdjęciem

Golden retriever na ponad 1000 ujęciach w GoogleMaps

Pies stał się symbolem wyspy Jukdo

Historia tego psa obiegła sieć, trafiając na fora takie jak Reddit. Dzięki dyskusjom użytkowników na platformie odkryto, że słynny golden retriever nazywał się Maru i należy do miejscowej rodziny. Nawet koreańskie gazety poświęciły Maru artykuły, opisując go jako niezwykle towarzyskiego i czułego psa. Pies uwielbia gonić za wszystkim, co wzbudza jego ciekawość. I tak oto trafił na mapy google i stał się symbolem wyspy i „psem przewodnikiem  Jukdo”.
Przeczytaj też: Najwyższy most tybetański w Europie znajduje się we Włoszech
Przeczytaj też: Najstarszy mężczyzna na świecie i sekret jego długowieczności: „Oto co jem i ile piję”  [WIDEO]
źródło: greenme.it, @Daum, PolishObserver.com