Przejdź do treści

Wybrano najpiękniejsze imię żeńskie na świecie. „Jest naprawdę wyjątkowe”

05/05/2024 15:50 - AKTUALIZACJA 07/05/2024 19:31
Wybrano najpiękniejsze imię żeńskie na świecie

Większość rodziców wybiera imię dla dziecka jeszcze przed jego urodzeniem. Inni wolą najpierw zobaczyć twarz noworodka, aby wybrać to, które będzie do niego pasować. Jednak wszyscy rodzice mają ze sobą coś wspólnego. Każdy chce dać piękne imię dla swojego dziecka. Brytyjscy naukowcy dowiedli, że istnieje imię, które można uznać za najpiękniejsze na świecie. Badacze zbadali imiona pod względem znaczenia i brzmienia. Wybrano jedno, które jest wyjątkowo urocze i wyróżnia się na tle innych. Noszą je dziewczynki i kobiety na całym świecie.

Wybrano najpiękniejsze imię żeńskie na świecie

Dr Bodo Winter, profesor lingwistyki kognitywnej na Uniwersytecie w Birmingham i jego zespół, zbadali serię imion żeńskich na podstawie harmonii, jaka łączy znaczenie i brzmienie. Okazało się, że jedno imię jest wyjątkowe pod tym względem. Jest popularne w około 40 krajach świata, w tym w Polsce. 
Przeczytaj również: Najpiękniejsze imię żeńskie i męskie w Polsce. „Oba są naprawdę wyjątkowe”

Wyniki badania brytyjskich naukowców opublikował portal My1stYears. Badacze wykazali wykazali, że najpiękniejsze imię żeńskie na świecie to Sofia/Sophia (jego polski odpowiednik to Zofia). 
Przeczytaj także: 10 rzeczy, z których znana jest Polska. Oto, z czego słynie za granicą

Imię Sofia pochodzi od greckiego słowa „sophia”, które oznacza „mądrość”. Z tego powodu imię to często kojarzone jest z mądrością, inteligencją i wiedzą. Oprócz pięknego znaczenia imię Sofia wyróżnia także wyjątkowo melodyjne brzmienie. Czytaj dalej pod zdjęciem

Wybrano najpiękniejsze imię żeńskie na świecie

Popularność imienia Sofia i Zofia

Imię Sofia/Sophia jest bardzo popularne między innymi w Stanach Zjednoczonych, we Włoszech, w Hiszpanii, we Francji w Brazylii, Wielkiej Brytanii. W Polsce w 2022 roku imię Zofia było najczęściej nadawanym imieniem dzieciom płci żeńskiej, nazwano nim 5714 dziewczynek. W ubiegłym roku natomiast 4968. Ogółem w Polsce to piękne imię nosi je ponad 400 tysięcy dziewczynek i kobiet. 

Lista najpiękniejszych imion żeńskich na świecie

Oprócz Sophii, ranking najpiękniejszych imion dla dziewczynek według badania obejmują imiona: Zoé, Everly, Jesse, Sophie i Rosie oraz Enola, Eva, Evelyn i Elena. Źródło: Dailymail.co.uk, PolishObserver.com