Przejdź do treści

Irlandia potrzebuje pracowników. Oto w jakich branżach możesz znaleźć pracę od zaraz

21/04/2024 12:09 - AKTUALIZACJA 21/04/2024 12:11

Wolne miejsca pracy w Irlandii. W ostatnich latach Irlandia stała się nie tylko atrakcyjnym turystycznym celem, lecz także pożądanym miejscem pracy dla wielu obywateli Europy, w tym także Polaków. Coraz więcej osób z Polski decyduje się na podjęcie pracy za granicą, a Irlandia stale prezentuje się jako obiecujący rynek zatrudnienia. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej, dlaczego Irlandia staje się coraz bardziej atrakcyjnym miejscem pracy dla Polaków, ze szczególnym uwzględnieniem branż, w których zapotrzebowanie na pracowników stale rośnie.

Niedobór pracowników w niektórych branżach

Irlandia jest atrakcyjnym miejscem zarówno dla zatrudnionych, jak i dla przedsiębiorców, oferując nie tylko szanse na rozwój kariery, ale również możliwości biznesowe. Jednakże, aby wykorzystać te możliwości w pełni, konieczne jest świadome podejście do wyzwań związanych z dynamicznym rynkiem pracy oraz dostosowanie się do zmieniających się warunków gospodarczych. Niemniej jednak, mimo tej ogólnej pomyślności, niektóre branże cierpią na niedobór wykwalifikowanych pracowników. Oto one. Czytaj dalej pod zdjęciem

Wolne miejsca pracy w Irlandii w tych branżach

Według biuletynu “National Skills Bulletin” z 2023 roku, sektory takie jak inżynieria, nauka oraz opieka zdrowotna znajdują się w szczególnym deficycie. Jak wynika z prognoz popyt na specjalistów w tych dziedzinach będzie nadal wzrastać. Zapotrzebowanie na pracowników widać także w:  sektorze IT, opiece społecznej, budownictwie, rzemiośle, hotelarstwie, transporcie i logistyce.

Irlandia jako atrakcyjny kierunek emigracji

Właśnie to otwarte pole zawodowe sprawia, że Irlandia jest atrakcyjna dla obcokrajowców, w tym również Polaków. Społeczność polska w Irlandii stanowi około 2,5% populacji kraju (czyli ponad 100 tysięcy osób w wieku produkcyjnym, wraz z dziećmi i emerytami). Irlandzki rynek pracy jest na tyle dynamiczny, że nadal istnieją obiecujące możliwości dla osób, które planują przyjechać z Polski. Zarówno w sektorze zatrudnienia, jak i dla przedsiębiorców.
Wymiana handlowa między Polską a Irlandią także rośnie. 2022 roku osiągnęła ona wartość około 6 miliardów euro, z rocznym wzrostem rzędu 10%. To oznacza, że nie tylko pracownicy, ale również przedsiębiorcy mogą czerpać korzyści z dynamicznie rozwijającej się współpracy między tymi dwoma krajami.
Przeczytaj też:
>>> Wspaniała wiadomość dla wszystkich pracujących w Irlandii. W końcu będzie podwyżka płac
>>> Planuj urlop w 2024! Oto daty wszystkich bank holidays w Irlandii
źródło: National Skills Bulletin, PolskiObserwator.de

Tagi: