Przejdź do treści

WhatsApp wywołał oburzenie wśród użytkowników. Potajemnie wprowadził niekorzystną zmianę

17/04/2024 09:36 - AKTUALIZACJA 09/05/2024 21:12

WhatApp wywołał oburzenie wielu użytkowników. WhatsApp nie zawsze zapowiada wszystkie zmiany. Często dodaje je niespodziewanie, zazwyczaj pozytywnie zaskakując użytkowników aplikacji. Jednak tym razem stało się inaczej. Potajemnie wprowadzona „drobna zmiana” wywołała oburzenie. Użytkownicy wyraźnie nie są z niej zadowoleni.

WhatApp wywołał oburzenie wielu użytkowników

W rozmowach w aplikacji użytkownicy mogą zobaczyć informacje o statusie osoby, z którą rozmawiają. Wskazuje, kiedy są „online” lub czy „piszą…”. Do niedawna wiadomości te nie zawierały wielkiej litery. Ale w ostatnich dniach niektórzy użytkownicy odkryli, że pierwsze litery tych wiadomości zostały zamienione na wielkie.

Wygląda na to, że zmiana nastąpiła zarówno na Androidzie, jak i iOS, choć nie wydaje się, aby nastąpiła u wszystkich korzystających z aplikacji i nie wydaje się, aby została jeszcze wdrożona w wersji internetowej i komputerowej. Niektórzy stwierdzili, że wyglądało na to, że zmiany zaszły tylko nie niektórych urządzeniach.
Przeczytaj koniecznie: Paskudne oszustwo na WhatsApp: Nikomu nie podawaj tych numerów

WhatsApp często wprowadza zmiany – zarówno duże, jak i małe – w ciągu kilku tygodni, więc nowa funkcja może wkrótce pojawić się u innych użytkowników. Jednak wielu użytkowników było oburzonych zmianą. Większość nie była zdenerwowana samym nowym wyglądem, ale faktem, że w ogóle się zmienił.

Użytkowniczka udostępniła post na X/Twitterze, który od tego czasu został udostępniony ponad 1600 razy. „WhatsApp zmienił statusy…….zdenerwowało mnie to” – czytamy.

WhatsApp nie odpowiedział od razu na pytania dotyczące zmiany. Inne aplikacje nie są zgodne co do tego, czy słowo powinno być pisane wielką literą, czy nie. Na przykład na innej głównej platformie czatu Meta, Facebook Messenger, wskaźnik online jest pisany wielką literą; podczas gdy w konkurencyjnym Telegramie tak nie jest.
Przeczytaj także: Nowe oszustwo krążące na WhatsApp kradnie dane kart kredytowych. Ostrzegają przed nim służby
Źródło: Independent, PolishObserver.com