Przejdź do treści

Błędy, które popełniają turyści na wakacjach all inclusive. Będziesz żałować, że nie wiedziałeś tego wcześniej

08/04/2024 16:56 - AKTUALIZACJA 07/05/2024 10:39
wakacje all inclusive

Błędy turystów na wakacjach all-inclusive mogą popsuć nawet najbardziej rajskie wyjazdy. Pomimo pozornego luksusu, wiele osób nie zdaje sobie sprawy z drobnych detali, które mogą znacząco poprawić jakość ich urlopu. Dziennikarka podróżnicza z portalu Business Insider, miała przyjemność odwiedzić liczne kurorty all-inclusive na całym świecie i postanowiła podzielić się swymi spostrzeżeniami.

Błędy na wakacjach all-inclusive

Brak researchu przed dokonaniem rezerwacji

Nie wszystkie hotele oferujące wczasy all inclusive są takie same. Niektóre kurorty mają świetne baseny, a rozczarowujące plaże, a w innych jest odwrotnie. Niektóre z nich są idealne dla rodzin i posiadają specjalne kluby dla dzieci i młodzieży, inne zaś nie są nastawione na dzieci.

Zatem fakt, że opłata za pobyt w hotelu lub kurorcie obejmuje nie tylko zakwaterowanie, ale także posiłki, napoje i alkohol),nie jest jedyną rzeczą, na którą powinieneś zwrócić uwagę. Zastanów się, co jest dla ciebie ważne podczas wakacji, przeczytaj dokładnie ogłoszenia i opinie innych turystów zamieszczone w Internecie.
Przeczytaj koniecznie: Kontrolerzy tylko na to czekają. Nigdy nie przywoź tego z wakacji

Korzystanie tylko z jednego obiektu

Niektóre kurorty są częścią znacznie większych kompleksów, którymi zarządza ta sama spółka-matka. Jeśli twoja rezerwacja obejmuje specjalną ofertę na korzystanie z udogodnień sąsiednich kompleksów, nie zapomnij, że masz także dostęp do innych basenów, centrów fitness, plaż i restauracji. To tak, jakbyś spędzał wakacje w wielu hotelach! Wiedząc to, na pewno unikniesz nudy.

Niekorzystanie z bezpłatnego sprzętu do uprawiania sportów wodnych

Choć wypożyczenie skutera wodnego, motorówki lub parasailingu może być bardzo drogie, korzystanie z paddleboardów, kajaków, tratw, a nawet małej żaglówki jest często wliczone w cenę pobytu all-inclusive. Być może nawet widzisz je przy plaży przez cały dzień, nieużywane. Wystarczy zapytać się w recepcji! A jeśli akurat trafisz do ośrodka, w którym popularne są sporty wodne, już z samego rana umieść swoje nazwisko na liście oczekujących.
Przeczytaj także: Wypłacanie pieniędzy za granicą. Oto co każdy urlopowicz powinien wiedzieć

Brak napiwków

Napiwki mogą sprawić, że twoje wakacje będą o wiele przyjemniejsze. Jeśli dasz barmanowi napiwek przy pierwszym zamówieniu w ruchliwym barze lub lobby przy basenie, prawdopodobnie za drugim lub trzecim razem zostaniesz obsłużony szybciej.

Jeśli podczas kolacji zostałeś bardzo dobrze obsłużony, miłym gestem będzie pozostawienie 10 proc. wartości posiłku na stole. I nie zapomnij o sprzątaczach, które dbają o twój pokój i nieustannie wymieniają twoje ręczniki.
Przeczytaj: Kolejna wakacyjna wyspa chce pozbyć się turystów. Nowe zasady dla urlopowiczów

Błędne zamawianie drinków

Nie wszystkie napoje w kurortach all inclusive są równie smaczne. Idź do głównego baru, to własnie tam zazwyczaj mają najlepsze dostępne trunki. Spraw, by twoja piña colada była smaczniejsza, zamawiając ją z ciemnym rumem zamiast białego. Ten trik nada jej więcej smaku. A jeśli zobaczysz w barze oryginalny Aperol lub Campari, możesz być pewien, że dostaniesz dobrego Spritza. Jeśli chcesz napić się czegoś niskoprocentowego, poproś o sauvignon blanc lub różowe różowe wino z wodą gazowaną, odrobiną syropu cukrowego lub z kwiatu bzu i plasterkiem cytryny.

Źródło: BusinessInsider, PolishObserver

Tagi: