Przejdź do treści

Kolejna popularna marka odzieżowa zrywa kontakty z Rosją

24/08/2023 21:02 - AKTUALIZACJA 18/03/2024 13:04
Uniqlo wycofuje się z Rosji

Uniqlo wycofuje się z Rosji. Znana japońska firma rozwiązała wszystkie umowy najmu lokali dla swoich sklepów znajdujących się na terenie całej Federacji Rosyjskiej. Informację potwierdzają właściciele centrów handlowych, gdzie wcześniej znajdowały się lokale Uniqlo. W ich miejsce w Moskwie otwierają się inne, znane rosyjskie sieciówki tj. Lime, Gloria Jeans czy Just Clothes.

Podjęto decyzję o zwolnieniu wszystkich pracowników z 11-miesięczną odprawą dla każdego, a japońska kadra menadżerska została przeniesiona do innych krajów. 
>> Rosja: Statek kosmiczny Łuna-25 rozbił się na Księżycu

Uniqlo wycofuje się z Rosji

Uniqlo zdecydowało się tymczasowo zawiesić działalność jak tylko rozpoczęła się na pełną skalę rosyjska inwazja na Ukrainę, jednak wypłacano pracownikom pensję jeszcze przez kolejny rok. Przed rozpoczęciem wojny w marcu 2022 roku można było naliczyć 50 lokali na terenie całego kraju, pod koniec stycznia 2023 było ich już tylko 27, ale wszystkie tymczasowo zamknięte. 

Jak podają największe rosyjskie dzienniki, pod koniec 2022 roku straty firmy Uniqlo wyniosły ponad 10 miliardów rubli z powodu zamkniętych lokali, których czynsz nadal trzeba było spłacać.

Pomimo trudnej sytuacji byli rosyjscy partnerzy Uniqlo informują w mediach, że japońska firma nie zamierza całkowicie likwidować biznesu, mając zapewne nadzieję, że uda się jeszcze na nowo wznowić działalność.

Uniqlo nie do zastąpienia na rynku

Pytani przez dziennikarzy eksperci informują, że firma Uniqlo wypracowała sobie bardzo mocną pozycję na rosyjskim rynku odzieżowym i ciężko będzie ją zastąpić. Dzięki unikalnej technologii produkcji pozwalającej obniżyć koszty towarów, marka oferowała produkty bardzo dobrej jakości i w atrakcyjnych cenach dla konsumentów.

Źródło: svoboda.org, PolishObserver.com