Przejdź do treści

Ogromny cios dla tysięcy klientów. Znany dostawca Internetu wyłącza swoje usługi

08/04/2024 18:17 - AKTUALIZACJA 08/04/2024 18:18

Znany dostawca Internetu wyłącza swoje usługi. Firma zaczęła powiadamiać klientów o swoich planach już w październiku 2022 roku, jednocześnie zaprzestając podpisywania nowych umów. Użytkownicy łącza mają dwa wyjścia i stosunkowo mało czasu na podjęcie decyzji – dostawca ogłosił bowiem, że usługi zostaną wyłączone już niedługo.

Znany dostawca Internetu wyłącza swoje usługi

John Lewis Broadband, który jest obsługiwany przez Plusnet, zostanie zamknięty na dobre 28 maja. Dostawca Internetu zaczął wysyłać e-maile do obecnych klientów w październiku 2022 r. i przestał wówczas podpisywać nowe umowy. Firma potwierdziła teraz The Sun dokładną datę wyłączenia usługi na dobre.

Klienci mogą przejść na Plusnet lub wybrać nowego dostawcę. Firma twierdzi, że „większość” z nich wybrała już pierwszą opcję.

Ogłosiliśmy zamknięcie naszej usługi w październiku 2022 roku i od tego czasu wielokrotnie kontaktowaliśmy się z klientami, przypominając im o przeniesieniu usługi. Większość z nich przeszła już na Plusnet i aktywnie kontaktujemy się z niewielką liczbą pozostałych – przed całkowitym zamknięciem 28 maja 2024 r.„. – przekazał rzecznik John Lewis Broadband.
Czytaj także: Ważna informacja dla Polaków pracujących w UK. Po przejściu na emeryturę może czekać ich „przykra niespodzianka”

Jak wybrać najlepszego dostawcę?

Jeśli nie masz już umowy, możesz odejść i wybrać innego dostawcę – albo targować się z obecnym. Nie ma również nic złego w próbach obniżenia ceny, jeśli nadal jesteś objęty umową, ale zbliżasz się do jej końca. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest porównanie cen w innych miejscach. Jeśli znajdziesz tańszą ofertę, zanotuj cenę, a następnie zadzwoń do swojego obecnego dostawcy i wykorzystaj zdobyte informacje w celu uzyskania lepszych warunków. Warto również przyjrzeć się swojej obecnej umowie i zadać sobie pytanie, czy naprawdę potrzebujesz prędkości, z której korzystasz. Jeśli możesz sobie poradzić z mniejszą prędkością, prawdopodobnie zaoszczędzisz pieniądze gdzie indziej. Źródło: Mirror.co.uk, PolishObserver.com