Przejdź do treści

Brytyjska sieć drogerii zwalnia setki pracowników. Połowa oddziałów może zostać zamknięta

21/02/2024 16:00 - AKTUALIZACJA 29/02/2024 18:38
the body shop zamyka oddziały

Prawdziwy wstrząs na brytyjskim rynku. Sieć sklepów z kosmetykami The Body Shop ma zwolnić 300 pracowników w swojej centrali, a prawie połowa ze 198 sklepów w Wielkiej Brytanii może zostać zamknięta. Firma walczy o przetrwanie, a nadchodzące miesiące mogą okazać się kluczowe.
Przeczytaj: Brytyjska sieć supermarketów ogłosiła redukcję personelu. Pracę straci 1500 pracowników

The Body Shop zamyka oddziały

We wtorek administratorzy przekazali pracownikom informacje o natychmiastowym zamknięciu siedmiu sklepów. W najbliższej przyszłości to samo spotka kolejne oddziały. Liczba pracowników w biurach w Londynie i Littlehampton w West Sussex zostanie natomiast zmniejszona o 40% do 400. Nie jest jasne, czy redukcja obejmie również miejsca pracy w magazynie grupy.

Czytaj także: Koniec z telefonami komórkowymi w brytyjskich szkołach. Całkowity zakaz zaczął obowiązywać

Sprzedawca detaliczny, który zatrudnia ponad 2200 osób w Wielkiej Brytanii, wezwał administratorów w zeszłym tygodniu, niecałe dwa miesiące po przejęciu przez specjalistę ds. restrukturyzacji Aureliusa. Przyjmuje się, że cały zespół The Body Shop skoncentrowany na aktywizmie – kluczowej części tożsamości etycznej grupy – został usunięty. Czytaj dalej pod zdjęciem.

Przeczytaj: Pilne ostrzeżenie dla użytkowników telefonów z Androidem. Jeśli masz ten smartfon, usuń natychmiast te 5 aplikacji

Te sklepy zostały zamknięte natychmiastowo

Siedem sklepów, które zostały zamknięte we wtorek to: Surrey Quays (Londyn), Oxford Street near Bond Street (Londyn), Canary Wharf (Londyn), Cheapside (Londyn), Nuneaton (Warwickshire), Ashford Town Centre (Kent) i Bristol Queens Road.

„Po latach nierentowności i po pełnej ocenie działalności The Body Shop w Wielkiej Brytanii, wspólni administratorzy doszli do wniosku, że obecny mix portfolio sklepów nie jest już opłacalny. W trybie natychmiastowym, siedem sklepów zostanie zamkniętych dzisiaj, a kolejne wkrótce. Oczekuje się, że po zakończeniu restrukturyzacji ponad połowa ze 198 sklepów The Body Shop w Wielkiej Brytanii pozostanie otwarta” – przekazali administratorzy Tony Wright, Geoff Rowley i Alastair Massey z FRP.

Łącznie w sklepach detalisty zatrudnionych jest 1600 osób, więc zlikwidowanych może zostać prawie 800 miejsc pracy. Administratorzy stwierdzili, że redukcja zatrudnienia w centrali była częścią tworzenia „przyszłościowej strategii i bardziej zwinnego, opłacalnego finansowo modelu”, a szybkie działania „pomogłyby ożywić kultową markę The Body Shop”. Dodali, że relacje z kluczowymi partnerami franczyzowymi i hurtowymi w Azji, na Bliskim Wschodzie i w Europie będą „nieodłącznym elementem przyszłego sukcesu”. Źródło: The Guardian, PolishObserver.com

Tagi: