Przejdź do treści

Brytyjska sieć supermarketów ogłosiła redukcję personelu. Pracę straci 1500 pracowników

29/02/2024 18:33 - AKTUALIZACJA 18/03/2024 13:02

Brytyjska sieć supermarketów zwalnia pracowników. Sainsbury’s – trzecia największa sieć supermarketów w Wielkiej Brytanii ogłosiła, że planuje redukcję personelu. 1500 pracowników zostanie zwolnionych.
Przeczytaj: Brytyjska sieć drogerii zwalnia setki pracowników. Połowa oddziałów może zostać zamknięta

Brytyjska sieć supermarketów zwalnia pracowników

Sainsbury’s oświadczył, że zwolni około 1500 pracowników w ramach planów, które, jak ma nadzieję, obniżą koszty o około 1 miliarda funtów rocznie. Firma oświadczyła, że ​​zredukuje stanowiska w swoim contact center w Widnes w Cheshire, w piekarniach stacjonarnych i kilku w lokalnych centrach realizacji zamówień.

W Widnes „zdecydowana większość” pracowników zostanie przeniesiona do innej firmy, z którą Sainsbury’s już współpracuje, a wszystkie usługi Sainsbury’s Careline będą teraz świadczone przez tę zewnętrzną firmę. Przeczytaj: Pilne wycofanie masła orzechowego w całym kraju. Uwaga, poważne zagrożenie dla zdrowia!

„Wchodząc w kolejną fazę naszej strategii, podejmujemy kilka trudnych, ale niezbędnych decyzji” – powiedział dyrektor generalny Simon Roberts. „Wiem, że wiadomości są niepokojące, ale zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby wesprzeć naszych pracowników”. Zaoszczędzone pieniądze mają zostać ponownie zainwestowane w firmę, aby zapewnić klientom „dobrą jakość i obsługę”.

Sieć sklepów z kosmetykami The Body Shop ma zwolnić 300 pracowników

Kilka dni temu administratorzy The Body Shop przekazali pracownikom informacje o natychmiastowym zamknięciu siedmiu sklepów w Wielkiej Brytanii. W najbliższej przyszłości to samo spotka kolejne oddziały. Liczba pracowników w biurach w Londynie i Littlehampton w West Sussex zostanie natomiast zmniejszona o 40% do 400. Nie jest jasne, czy redukcja obejmie również miejsca pracy w magazynie grupy. źródło: Mirror.co.uk, PolishObserver.com

Tagi: