Przejdź do treści

PILNE! Samolot rozbił się podczas startu. Jeden z silników i skrzydło stanęły w płomieniach. Są ranni [VIDEO]

09/05/2024 13:51 - AKTUALIZACJA 10/05/2024 11:08
Samolot Boeing 737-300 rozbił się podczas startu

Samolot Boeing 737-300 rozbił się podczas startu. 11 zostało rannych. Samolot linii Air Senegal lecący do stolicy Mali Bamako wypadł z pasa startowego w czwartek we wczesnych godzinach porannych – podało w oświadczeniu lotnisko Blaise Diagne w Dakarze cytowane przez BBC.

Samolot Boeing 737-300 rozbił się podczas startu

W oświadczeniu lotniska podano, że służby ratunkowe na lotnisku zostały zmobilizowane do ewakuacji pasażerów. Trwa dochodzenie w celu ustalenia przyczyn zdarzenia, które miało miejsce około godziny 01:00 w nocy. Jeden z silników oraz skrzydło stanęły w płomieniach.
PILNE! Chwile grozy na pokładzie samolotu. Maszyna musiała awaryjnie lądować kilka minut po starcie

Minister transportu El Malick Ndiaye powiedział, że lot Air Sénégal obsługiwany przez TransAir leciał do Bamako późną środą z 79 pasażerami, dwoma pilotami i czterema członkami personelu pokładowego. Według doniesień z 11 osób rannych, cztery odniosły poważne obrażenia – donosi Metro.

Boening 767 dziobem wbił się w pas startowy

Do kolejnej awarii Boeninga doszło zaledwie dzień później, jak samolot transportowy Boeing 767 o włos uniknął tragedii po awarii przedniego podwozia.

Samolot należący do amerykańskiej firmy pocztowej Fedex leciał  z  Paryża  do  Stambułu około godziny 7:55. Tureckie Ministerstwo Transportu i Infrastruktury podało, że pilot „powiadomił kontrolę ruchu lotniczego (ATC) na lotnisku w Stambule, że nie może wysunąć przedniego podwozia”. Wylądował dopiero przy drugiej próbie i „dziobem” wbił się w pas startowy.