Przejdź do treści

PILNE! Chwile grozy na pokładzie samolotu. Maszyna musiała awaryjnie lądować kilka minut po starcie

10/05/2024 11:00 - AKTUALIZACJA 10/05/2024 11:05
Awaryjne lądowanie Boeninga 737 w Japonii

Awaryjne lądowanie Boeinga 737 w Japonii. Samolot z 50 pasażerami na pokładzie został zmuszony do awaryjnego lądowania zaledwie kilka minut po starcie z lotniska Fukuoka w Japonii w piątek (10 maja) rano.

Awaryjne lądowanie Boeinga 737 w Japonii

Samolot United Airlines, lot 166, został szybko zawrócony z powrotem na lotnisko w Fukuoce, a obecnie trwa dochodzenie w sprawie tego, co się stało. Boeing 737 wystartował około 11:45 (tamtejszego czasu), po czym szybko wrócił na pas startowy.

Pas startowy na lotnisku w Fukuoce został tymczasowo zamknięty w celu przeprowadzenia kontroli bezpieczeństwa po awaryjnym lądowaniu. Policja podała, że ​​w zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń i przypuszcza się, że przyczyną mogła być nieprawidłowość w działaniu klap skrzydłowych.

Samolot rozbił się na pasie startowym

Dzisiejszy incydent jest kolejnym, które w ostatnich dniach dotknęły samoloty Boeinga. Wczoraj samolot Boeing 737-300 przewożący 78 osób wypadł z pasa startowego podczas startu po tym, jak jego jeden z silników i skrzydło stanęły w płomieniach.

Materiał filmowy przedstawia następstwa wczorajszej katastrofy , w której skrzydło samolotu Transair zostało pokryte pianką gaśniczą na międzynarodowym lotnisku Blaise Diagne niedaleko Dakaru. Spośród 78 ewakuowanych osób około 11 zostało rannych, a cztery poważnie, w tym pilot. źródło: Mirror, PolishObserver.com