Przejdź do treści

Mechanicy zdradzają, jakich samochodów nie warto kupować. Wymienili cztery popularne marki

07/03/2024 20:44 - AKTUALIZACJA 12/03/2024 09:58
Samochody których nie warto kupować

Kiedy decydujemy się na zakup auta, jednym z kluczowych kroków jest przeglądanie recenzji dotyczących różnych marek i modeli. Niezwykle cenne są opinie osób, które przez dłuższy czas korzystały z danych pojazdów. Warto również zwrócić uwagę na rady doświadczonych mechaników, którzy znają temat od podszewki. Ich wskazówki mogą okazać się nieocenione i zaoszczędzą nie tylko czas, ale i pieniądze. Oto samochody, których zdaniem mechaników nie warto kupować.
Sprawdź: 5 najbardziej oszczędnych samochodów z silnikami benzynowymi

Samochody, których nie warto kupować

Zespół samochodowych ekspertów z Procheck Automotive w Caloundrze, australijskim regionie Sunshine Coast, opublikował serię filmów na platformie TikTok, w których podzielili się swoimi opiniami na temat marek samochodów, których należy unikać. Jedną z nich jest marka należąca do najpopularniejszych na świecie, jednak mechanicy ostrzegają przed tymi autami ze względu na częste problemy ze skrzynią biegów Direct Shift (DSG). Kolejne marki zostały wymienione w filmiku z powodu powtarzających się awarii i problemów elektrycznych, których naprawa może być kosztowna.
Przeczytaj też: Uwaga kierowcy w UK! Kara nawet do 5000 funtów za zawracanie na podjeździe sąsiada

Łącznie Australijczycy wymienili czterech producentów, których aut należy unikać. Są nimi: Volkswagen, Jeep, Land Rover i SsangYong. Odradzają Volkswagena, ponieważ „jedno z większych wycofań pojazdów z DSG dotyczyło utraty ciśnienia oleju w skrzyni biegów, co spowodowało, że pojazd całkowicie nie nadawał się do jazdy” – podaje Royal Automobile Club of WA (RAC).
Czytaj także: Zmiany w podatku samochodowym od lipca. Te samochody będą „nie do utrzymania”

Dalsza część artykułu poniżej

Land Rovery mają tendencję do wielu problemów

W przypadku Jeepa, jednym z największych problemów jest całkowicie zintegrowany moduł mocy, który kontroluje większość funkcji elektronicznych w pojeździe. Natomiast Land Rovery mają tendencję do wielu problemów, w tym z zawieszeniem, elektroniką, wyciekami oleju oraz awariami zarówno skrzyni biegów, jak i silnika. W filmie mechanik Shane powiedział, że nowsze modele działają dobrze przez cały okres gwarancji, ale wkrótce potem pojawiają się nieprawidłowości.
Przeczytaj: 5 najlepszych tras na wycieczki samochodowe po Wielkiej Brytanii

Słowa krytyki padły również w stronę producent samochodów z Korei Południowej, SsangYong. Kierowcy skarżą się na długie oczekiwanie na części zamienne, co utrudnia naprawy i konserwację pojazdu.

Pamiętajmy, że choć opinie te są subiektywne i mogą się różnić w zależności od doświadczenia i punktu widzenia, warto brać je pod uwagę podczas rozważania zakupu samochodu. Przed podjęciem ostatecznej decyzji zawsze warto dokładnie zbadać daną markę i model oraz skonsultować się z profesjonalistami, aby uniknąć potencjalnych problemów w przyszłości.
Źródło: dailymail.co.uk, polskiobserwator.de

Tagi: