Przejdź do treści

Uwaga kierowcy w UK! Kara nawet do 5000 funtów za zawracanie na podjeździe sąsiada

12/03/2024 09:53 - AKTUALIZACJA 12/03/2024 09:53
kara za zawracanie na podjeździe sąsiada

Kara za zawracanie na podjeździe sąsiada. Kodeks drogowy zawiera szczegółowe informacje o tym, w jaki sposób kierowcy mogą naruszyć zasady parkowania. Kierowcy mogą zostać ukarani ogromną grzywną jeśli będą zawracać na cudzym podjeździe. Powszechną praktyką milionów Brytyjczyków jest korzystanie z podjazdu sąsiada w celu wykonania manewru ułatwiającego zaparkowanie lub zawrócenie. Eksperci ostrzegają jednak kierowców, że jeśli spróbują skorzystać z cudzego podjazdu, aby wykonać manewr, mogą popaść w konflikt z prawem.
Przeczytaj też: Londyn: Mężczyzna wjechał samochodem w bramę pałacu Buckingham [VIDEO]

Kara za zawracanie na podjeździe sąsiada

Zawracanie lub wykonywanie innych manewrów na podjeździe sąsiada można uznać za „wtargnięcie”, które może być ścigane w postępowaniu cywilnym lub karnym. Według Select Car Leasing sytuacja może być jeszcze gorsza, jeśli na nieruchomości znajduje się znak zakazu skrętu, ponieważ właściciel domu może pozwać go do sądu, zwłaszcza jeśli dopuści się ponownie tego wykroczenia. Graham Conway, dyrektor zarządzający firmy, powiedział, że coraz popularniejsze jest wykrywanie osób popełniających to wykroczenie za pomocą kamer domofonowych. Powiedział, że jeśli ktoś przypadkowo spowoduje znaczne szkody podczas zwracania, może zostać ukarany grzywną w wysokości 5000 funtów lub w najgorszym przypadku może zostać pociągnięty do odpowiedzialności karnej. Jest to szczególny problem dla kierowców dostawczych, zwłaszcza gdy trwają prace budowlane, a w ogrodzie mogą znajdować się rowy lub dziury. Zdarzały się również przypadki, gdy ludzie parkowali na podjazdach sąsiadów, wiedząc, że ich nie ma, aby skorzystać z dodatkowej przestrzeni.
Przeczytaj też: Mechanicy zdradzają, jakich samochodów nie warto kupować. Wymienili cztery popularne marki
czytaj dalej pod zdjęciem

kara za zawracanie na podjeździe sąsiada

Prawie połowa kierowców korzysta z podjazdu sąsiada

Louise Thomas, ekspert ds. pojazdów w firmie Confused.com ds. ubezpieczeń samochodowych, potwierdziła, że kierowcy muszą zachować ostrożność wjeżdżając na podjazd innej osoby. Prawie połowa (44 procent) kierowców przyznaje, że korzysta z cudzego podjazdu do manewrowania samochodem. Choć może się to wydawać nieszkodliwe, może to skutkować karą pieniężną dla kierowców.
Kodeks drogowy mówi, że nie należy „zatrzymywać ani przemieszczać samochodu w miejscu, które mogłoby mieć wpływ na mieszkańców lub innych użytkowników dróg. „Zatem korzystanie z cudzej własności może spowodować zagrożenie bezpieczeństwa jej mieszkańców, w tym dzieci i zwierząt”.

Kodeks Drogowy jasko określa zasady parkowania

Zasada 240 Kodeksu Drogowego stanowi, że kierowcom nie wolno zatrzymywać się ani parkować w wielu miejscach, w tym na przejściach dla pieszych lub drogach szybkiego ruchu, natomiast Zasada 241 określa, w jaki sposób ludzie nie powinni parkować na miejscu zarezerwowanym dla mieszkańca, chyba że mają na to pozwolenie .Louise Thomas dodała: „Istnieje również ryzyko potencjalnego uszkodzenia mienia podczas manewrowania na cudzej posesji. Jeśli spowodujesz znaczne szkody, możesz zostać ukarany grzywną w wysokości 5000 funtów.
źródło: gbnews.com, PolishObserver.com

Tagi: