Przejdź do treści

Ryanair ogranicza loty do Polski: zmiany w rozkładzie i zawieszone połączenia na ważnych trasach

20/03/2024 10:02 - AKTUALIZACJA 03/04/2024 12:05

Ryanair ogranicza loty do Polski – Linie lotnicze Ryanair ogłosiły redukcję liczby lotów do Polski, wprowadzając zmiany w rozkładzie oraz tymczasowo zawieszając wybrane połączenia. Pierwsze zmiany zaczną obowiązywać już od 28 marca. Wpłyną zwłaszcza na pasażerów podróżujących między Polską a Wielką Brytanią oraz Irlandią.

Ryanair ogranicza loty do Polski – zmiany na trasach do Londynu i Dublina

Na chwilę obecną, Ryanair oferuje codzienne loty między Łodzią a Londynem. Jednakże, z początkiem kwietnia 2024, liczba rejsów na tej trasie zostanie zmniejszona z siedmiu do pięciu tygodniowo. Jak informuje portal Pasażer.com loty będą realizowane każdego dnia, z wyjątkiem poniedziałków i czwartków. Dodatkowo, pasażerowie muszą przygotować się na zmiany godzin odlotów.

Przyczyną redukcji liczby lotów jest opóźnienie dostaw nowych samolotów, co zmusiło przewoźnika do ograniczenia liczby rejsów lub tymczasowego zawieszenia niektórych połączeń. Dotknięte tymi zmianami jest także połączenie z Lublina do stolicy Irlandii, Dublina. Zostaje ono całkowicie zawieszone w kwietniu i maju br. Połączenie ma zostać przywrócone do rozkładu lotów w niedzielę, 2 czerwca. Loty będą realizowane w czwartki i niedziele w sezonie letnim.
Przeczytaj także: Ryanair ogranicza kolejne połączenia do Polski

Lublin nie jest jedynym miastem w Polsce, które odczuje skutki decyzji Ryanaira. Tymczasowo zawieszone zostają także loty z Dublina z Bydgoszczy. 28 marca będzie ostatnim dniem, kiedy Ryanair zrealizuje to połączenie. Na ten moment nie ma informacji, kiedy połączenie może zostać wznowione. Czytaj dalej poniżej

wymiary bagażu podręcznego

Konflikt pomiędzy Ryanair a lotniskiem w Dublinie

Jak przypomina Pasażer.com w ubiegłym roku, konflikt pomiędzy Ryanair a dublińskim portem lotniczym doprowadził do zawieszenia blisko dwudziestu połączeń. Wśród nich znalazły się loty ze Szczecina, które mają zostać przywrócone pod koniec marca bieżącego roku.

Redukcja i zawieszenie lotów przez Ryanair stanowią wyzwanie dla pasażerów planujących podróże do i z Polski. Zaleca się śledzenie aktualizacji i planowanie podróży z odpowiednim wyprzedzeniem, aby uniknąć niedogodności związanych ze zmianami w rozkładzie lotów.
Źródło: Pasażer.com, PolishObserver.com

Przeczytaj także:
 ► Eurowings uruchamia nowe połączenia na trasie Niemcy-Wielka Brytania
 ► Ile alkoholu i tytoniu można wwieźć do Wielkiej Brytanii po Brexicie