Przejdź do treści

Rozwód w rodzinie królewskiej po 13 latach małżeństwa. Opublikowano oficjalne oświadczenie

20/04/2024 11:12 - AKTUALIZACJA 23/04/2024 21:01
Rozwód w rodzinie królewskiej

Rozwód w rodzinie królewskiej. Nikt się tego nie spodziewał. A jednak, grecki książę Nikolaos i księżna Tatiana kończą swoje małżeństwo po prawie 14 latach. Decyzja nadeszła po niedawnym oficjalnym wspólnym wyjściu z członkami brytyjskiej rodziny królewskiej.

Rozwód w rodzinie królewskiej. Książe Nikolaos i księżna Tatiana zgodzili się zakończyć małżeństwo

Rozwód w rodzinie królewskiej. 19 kwietnia biuro byłej rodziny królewskiej Grecji udostępniło na swojej stronie internetowej oficjalne oświadczenie o rozwodzie.

Książę Nikolaos i księżna Tatiana po czternastu latach wspólnego życia postanowili zakończyć swoje małżeństwo” – czytamy w oświadczeniu. „Oboje wyrażają trudność związaną z tą decyzją, głębokie uznanie i szacunek, jakie darzą siebie nawzajem, ale także miłość, z jaką szli przez te wszystkie lata. Te same wartości szacunku i zrozumienia będą stanowić podstawę ich relacji w przyszłość, związek oparty na głębokiej i szczerej przyjaźni, będą nadal mieszkać i działać w Grecji, gdzie oboje czują się jak w domu”.
Przeczytaj: Kate Middleton: nowe obawy o jej zdrowie w dniu urodzin najmłodszego syna Louisa

„Rodzina zawsze będzie po ich stronie” – kontynuowano w oświadczeniu. „Dziękują bardzo za szacunek i dyskrecję”.
Przeczytaj: Wiliam i Kate przerywają milczenie. „Jesteśmy zszokowani”

Wiadomość ta nadeszła zaledwie kilka tygodni po tym, jak 54-letni książę Nikolaos i 43-letnia księżna Tatiana pojawili się ramię w ramię na nabożeństwie dziękczynnym za króla Konstantyna, ojca Nikolaosa i ostatniego króla Grecji, który rządził aż do abolicji w czerwcu 1973 roku.

Członkowie greckiej i brytyjskiej rodziny królewskiej zebrali się w kaplicy św. Jerzego na zamku Windsor na nabożeństwie w dniu 27 lutego 2024 r. Warto zauważyć, że książę William nie pojawił się wtedy na ceremonii, aby uczcić pamięć swojego ojca chrzestnego, który zmarł w 2023 r. Jak potem podano, decyzja podjęta w ostatniej chwili była spowodowana diagnozą  raka u Kate Middleton.
Przeczytaj: William wzruszony mówi o Kate: Co się dzieje

Książę Nikolaos poślubił księżniczkę Tatianę w katedrze Ayios Nikolaos na wyspie Spetses w Grecji w sierpniu 2010 roku. Panna młoda miała na sobie antyczną tiarę, pożyczoną od królowej Anny Marii.

Jak donosi magazyn People, gośćmi na królewskim weselu byli m.in. księżna koronna Wiktoria i książę Daniel ze Szwecji, przyszły król Hiszpanii Felipe i królowa Letizia oraz przyszły król Holandii Willem-Aleksander i królowa Maxima.