Przejdź do treści

Praca z Chatem GPT. Te stanowiska oferują naprawdę wysokie zarobki

07/03/2024 15:06 - AKTUALIZACJA 07/03/2024 15:06
praca z wykorzystaniem chata gpt

Praca z wykorzystaniem Chat GPT staje się coraz bardziej pożądana przez firmy, które dostrzegają korzyści płynące z tej technologii. Według najnowszego badania przeprowadzonego przez ResumeBuilder, aż 91 procent firm poszukuje pracowników, którzy potrafią obsługiwać OpenAI. Badanie wykazało, że sztuczna inteligencja może przyczynić się do zwiększenia produktywności, oszczędności czasu oraz poprawy wyników finansowych przedsiębiorstw. Ponadto, niektóre stanowiska związane z pracą z Chatem GPT mogą generować zarobki sięgające nawet 700 000 euro.
Czytaj także: Ważne zmiany w UK w marcu 2024 roku. Będą miały wpływ także na Polaków żyjących w tym kraju

Wiele firm już teraz wykorzystuje Chat GPT w różnych dziedzinach, takich jak tworzenie materiałów marketingowych, opracowywanie kodów czy pisanie zawiadomień sądowych. Niemniej jednak, sztuczna inteligencja nie ma na celu zastąpienia pracy człowieka, a raczej ma wspierać i ułatwiać jego codzienne obowiązki.

Praca z wykorzystaniem Chat GPT. Przykładowe oferty

Portal Insider przeanalizował dziesiątki ofert pracy zamieszczonych na portalach takich jak Indeed i LinkedIn, aby ustalić, jakie firmy poszukują pracowników z doświadczeniem w obsłudze Chat GPT. Oto kilka rodzajów stanowisk, wraz z informacjami na temat zarobków.

Specjaliści ds. marketingu

Firmy szukają pracowników z umiejętnościami związanymi z obsługą ChatGPT, licząc na to, że pomoże im rozwijać strategie marketingowe. Przykładem jest firma Lasso MD, zajmująca się technologią opieki zdrowotnej, która poszukuje menedżera ds. mediów społecznościowych z doświadczeniem w korzystaniu z ChatGPT. Osoba na tym stanowisku może zarabiać rocznie od 50 000 do 70 000 USD (odpowiednik około 45 700 do 54 800 EUR).
Czytaj także: Co najmniej 12 funtów za godzinę i płatne przerwy – ALDI szuka 5000 pracowników w Wielkiej Brytanii

Trenerzy modeli AI

Firmy technologiczne zatrudniają pracowników, którzy posiadają doświadczenie w obsłudze Chat GPT, aby szkolić modele sztucznej inteligencji i osiągać jak najlepsze wyniki. Przykładem jest agencja zatrudnienia IT, Crystal Equation, która poszukuje analityka danych odpowiedzialnego za identyfikację słabości i luk w dużych modelach językowych. Osoba na tym stanowisku może zarabiać od 13 do 18 dolarów za godzinę.

Copywriterzy

Firmy poszukują copywriterów z wiedzą na temat narzędzi sztucznej inteligencji, w tym ChatGPT, do tworzenia treści marketingowych. Przykładem jest firma konsultingowa Slalom, która niedawno poszukiwała starszego copywritera. Kandydaci z umiejętnościami w obszarze sztucznej inteligencji mieli przewagę nad innymi. Przedział wynagrodzenia na tym stanowisku wynosił od 80 000 do 100 000 dolarów rocznie.

Nauczyciele

Firma edukacyjna Coursemojo zatrudnia nauczycieli psychologii, informatyki oraz nauk o zdrowiu. Wynagrodzenie na tych stanowiskach wynosi od 53 600 do 76 000 USD rocznie. Coursemojo poszukuje również nauczycieli ASL i nauk o zdrowiu w niepełnym wymiarze godzin za 11 000 USD rocznie.
Czytaj także: Prawnik użył Chatu GPT w sądzie i teraz ,,naprawdę tego żałuje”

Rekruterzy

Moderna Therapeutics, firma biotechnologiczna z siedzibą w Cambridge, zatrudnia hybrydowego, pełnoetatowego międzynarodowego specjalisty ds. rekrutacji, który pomoże firmie opracować strategię przyciągania najlepszych talentów. Moderna poszukuje kandydatów z „cyfrowym nastawieniem”, którzy czują się komfortowo korzystając z technologii takich jak Chat GPT. Źródło: BusinessInsider.de, PolishObserver.com

Artykuł został opublikowany po raz pierwszy w dniu 11 lipca 2023 roku.