ALDI szuka pracowników w Wielkiej Brytanii: Setki nowych oddziałów, wiele nowych miejsc pracy i wielomiliardowe inwestycje. Sieć dyskontów Aldi cztery lata po Brexicie jest na dobrej drodze do ekspansji w Wielkiej Brytanii – podobnie jak jego rywal Lidl. Niemiecka sieć dyskontów posiada w Wielkiej Brytanii ponad 1000 oddziałów. Supermarket już jakiś czas temu zapowiadał, że chce otworzyć ponad 500 nowych lokalizacji. Aldi ma zainwestować w swoją ekspansję w Wielkiej Brytanii łącznie około 1,4 miliarda funtów. Teraz poszukuje nowych pracowników.
Przeczytaj koniecznie: Tyle zarabiają pracownicy sieci Aldi w UK: Zarobki kasjera, sprzątaczki i kierownika
ALDI szuka pracowników w Wielkiej Brytanii. Oferuje co najmniej 12 funtów na godzinę i płatne przerwy
ALDI poszukuje obecnie nowych pracowników oferując na początek co najmniej 12 funtów za godzinę. Ponadto jako jedyna sieć supermarketów oferuje swoim pracownikom płatne przerwy. „Szczególnie poszukujemy menadżerów i kierowników oddziałów, ale także personelu sprzątającego” podała firma. Gigant supermarketów poszukuje również pracowników do swoich centrów dystrybucji i siedziby głównej w Wielkiej Brytanii.
Przeczytaj: Przeczytaj także: Zmiany w Wielkiej Brytanii od kwietnia 2024. Odczują je wszyscy pracownicy, szczególnie ci z wysokimi zarobkami Czytaj dalej pod zdjęciem
Lidl otwiera własną rozlewnię
Także LIDL rozszerza swoją działalność w Wielkiej Brytanii. Obydwa dyskonty, konkurujące m.in. z liderami brytyjskiego rynku Tesco i Sainsbury’s , odnotowały znaczny wzrost przychodów w okresie przedświątecznym.
Przeczytaj również: Tyle zarabiają pracownicy sieci LIDL w Niemczech: zarobki sprzedawcy, kasjera i kierownika
Nie tak dawno Lidl otworzył w Derby także własną rozlewnię. Co roku ma tam być napełniane aż 380 mln butelek. System obsługuje producent napojów MEG, który podobnie jak Lidl należy do grupy Schwarz. Lidl chce obniżyć koszty transportu i emisję gazów cieplarnianych w swojej działalności w Wielkiej Brytanii. Podobnie jak Aldi, Lidl prowadzi w Wielkiej Brytanii około 1000 sklepów.
Brytyjska gospodarka znajduje się obecnie w recesji z powodu wysokich stóp procentowych i inflacji. W styczniu stopa inflacji wyniosła 4,0 proc. W lutym ceny w sklepach były wyższe o 5,3% niż rok wcześniej. Obydwa niemieckie dyskonty korzystają na rosnących kosztach życia i cenach żywności w kraju. Coraz więcej Brytyjczyków często zwraca się w stronę tańszych marek własnych z asortymentu dyskontów. źródło: Retail-week.com, PolishObserver.com