Przejdź do treści

Tyle zarabiają pracownicy sieci Aldi w UK: Zarobki kasjera, sprzątaczki i kierownika

03/03/2024 20:24 - AKTUALIZACJA 15/04/2024 16:40
Aldi zarobki w UK

Zastanawiasz się ile zarabia pracownik Aldi w Wielkiej Brytanii? –  Zarobki pracowników Aldi w UK należą do najwyższych spośród wszystkich sieci supermarketów. Są też wyższe, niż w sklepach tej samej sieci w Niemczech. Oto, ile wynosi w 2024 roku wynagrodzenie kasjera, sprzątaczki i kierownika Aldi w UK.

Wynagrodzenia Aldi w Wielkiej Brytanii

Liczba zatrudnionych osób w tej sieci sklepów na terenie samej Wielkiej Brytanii przekracza 40 000. Aldi wciąż pozostaje liderem w zakresie wynagrodzeń w brytyjskich supermarketach, wprowadzając podwyżki w początkowych płacach dla Asystentów sklepu.
Przeczytaj: Wielka Brytania podniosła płacę minimalną: Oto stawki obowiązujące od 1 kwietnia 2024 roku

Według danych portalu uk.talent.com w 2024 roku pracownicy sieci Aldi Wielkiej Brytanii zarabiają średnio 27 985 funtów rocznie. Średnia stawka godzinowa wynosi 14,35 funtów na godzinę. Płace podstawowe zaczynają się od 22 971 funtów rocznie, podczas gdy większość doświadczonych pracowników zarabia do 50 000 funtów rocznie.
Sprawdź: Zarobki w USA: Oto ile zarabia przeciętny Amerykanin

Aldi – tyle zarabiają początkujący pracownicy

Zgodnie z danymi zawartymi na stronie sieci sklepów Aldi, jeśli chcesz pracować jako kasjer-sprzedawca będziesz otrzymywać początkowo 12 funtów za godzinę, które wzrosną do 12,95 funtów za godzinę. W Londynie, otrzymasz stawkę z 13,55 GBP  za godzinę.

Przeczytaj także: Zmiany w Wielkiej Brytanii od kwietnia 2024. Odczują je wszyscy pracownicy, szczególnie ci z wysokimi zarobkami

Takie same zarobki otrzymuje sprzątaczka w Aldi w UK. Stawka godzinowa wynosi 12 funtów poza Londynem i 13,55 funta w stolicy.
Przeczytaj: Tyle zarabiają pracownicy sieci LIDL w Niemczech: zarobki sprzedawcy, kasjera i kierownika
Czytaj dalej poniżej

Przeczytaj koniecznie: Ważne zmiany w UK w marcu 2024 roku. Będą miały wpływ także na Polaków żyjących w tym kraju

Aldi jest także jedynym supermarketem, który płaci za przerwy, co dla przeciętnego pracownika sklepu jest warte dodatkowe 927 funtów rocznie. – informuje The Guardian.

Ile zarabia kierownik Aldi w UK?

Kierownik oddziału Aldi w Wielkiej Brytanii otrzymuje początkową pensję w wysokości 50 600 funtów. Po 4 latach pracy wzrasta ona do 65 995 funtów – informuje dyskontowy gigant na swojej oficjalnej stronie. Kierownicy zatrudnieni na obszarze M25, otrzymują także dodatek w wysokości do 3865 funtów, w zależności od lokalizacji.
Przeczytaj: Co najmniej 12 funtów za godzinę i płatne przerwy – ALDI szuka 5000 pracowników w Wielkiej Brytanii

Dla porównania: Zarobki w sieci Aldi w Niemczech

W Niemczech, zarówno w Aldi Süd, jak i Nord, obowiązuje minimalna stawka godzinowa w wysokości 14 euro. Chociaż jest to tylko najniższy poziom wynagrodzenia w dyskoncie, to jednak przewyższa on obowiązującą ustawowo minimalną stawkę godzinową, która obecnie wynosi 12,41 euro. Czytaj więcej: Tyle zarabia kasjer w ALDI w Niemczech. Średnie zarobki w 2024 roku

Tagi: