Przejdź do treści

ALDI podwyższa pensje pracownikom. To już druga podwyżka w 2024 roku

13/03/2024 17:07 - AKTUALIZACJA 18/03/2024 13:02
Podwyżka pensji w ALDI

Podwyżka pensji w ALDI. Niemiecka sieć supermarketów ogłosiła właśnie drugą podwyżkę pensji pracowników w tym roku. Zacznie obowiązywać od czerwca. Zdaniem firmy, która ma już ponad 1000 sklepów w Wielkiej Brytanii, dzięki temu posunięciu stanie się ona „najlepiej płacącym supermarketem w Wielkiej Brytanii”. Oto ile pieniędzy otrzymają pracownicy ALDI w Wielkiej Brytanii od czerwca 2024.
Przeczytaj: Tyle zarabiają pracownicy sieci Aldi w UK: Zarobki kasjera, sprzątaczki i kierownika

Podwyżka pensji w ALDI

ALDI już w lutym 2024 podniósł minimalną stawkę godzinową do 12 funtów/godzinę. Od czerwca wzrośnie ona do 12,40 funtów/godzinę, zwiększając tym samym inwestycje firmy w wynagrodzenia w 2024 r. do około 79 mln funtów. Tym samym niemiecki dyskont stanie się najlepiej płacącym supermarketem w Wielkiej Brytanii. Niemiecki gigant spożywczy oświadczył ponadto, że wzrośnie także wynagrodzenie podstawowe pracowników sklepów w regionie Wielkiego Londynu i obwodnicy M25 z 13,55 funtów do 13,65 funtów.

Giles Hurley, dyrektor generalny ALDI na Wielką Brytanię i Irlandię, powiedział: „Głęboko wierzymy, że nasi współpracownicy są najlepsi w branży, więc słuszne jest, aby byli najlepiej opłacani. Dokładamy wszelkich starań, aby nigdy nie dać się pobić pod względem wynagrodzeń przez żaden inny supermarket”.

ALDI w Wielkiej Brytanii poszukuje pracowników

Aldi zarobki w UK

Na początku tego roku ALDI przedstawił plany utworzenia w tym roku około 5500 miejsc pracy w ramach dalszej ekspansji na terenie Wielkiej Brytanii. Aldi ma zainwestować w swoją ekspansję w Wielkiej Brytanii łącznie około 1,4 miliarda funtów. Teraz poszukuje nowych pracowników.

ALDI poszukuje obecnie nowych pracowników oferując na początek co najmniej 12 funtów za godzinę. Ponadto jako jedyna sieć supermarketów oferuje swoim pracownikom płatne przerwy.

 „Szczególnie poszukujemy menadżerów i kierowników oddziałów, ale także personelu sprzątającego” podała firma. Gigant supermarketów poszukuje również pracowników do swoich centrów dystrybucji i siedziby głównej w Wielkiej Brytanii.

Aldi to czwarty co do wielkości supermarket w Wielkiej Brytanii, posiadający ponad 1000 sklepów, 11 regionalnych centrów dystrybucyjnych i 45 000 pracowników w całej Wielkiej Brytanii. źródło: ALDI, PolishObserver.com

Tagi: