Przejdź do treści

Pociąg do Chorwacji z Polski. Informacje dla podróżnych

14/06/2024 09:00

Pociąg do Chorwacji z Polski jest fantastyczną alternatywą dla turystów, którzy preferują transport lądowy. Taka podróż to nie lada przygoda, w trakcie której można podziwiać widoki za oknem. Na dodatek trwa mniej niż dobę. Jednak to dopiero początek zalet międzynarodowych połączeń kolejowych.

Pociąg do Chorwacji z Polski – szczegóły podróży

Przejazd kolejowy z Warszawy do Zagrzebia trwa przeciętnie ok. 20 godzin. Niestety nie ma bezpośredniego połączenia między tymi miastami. Podróż wymaga co najmniej dwóch przesiadek, np. w Wiedniu i Salzburgu. Pasażerowie mogą się zdecydować na miejsca siedzące lub wagony sypialniane.

Pociąg z Warszawy do Zagrzebia – koszty przejazdu

Ceny biletów kolejowych do Chorwacji z Polski są bardzo zróżnicowane. Koszty zależą od dnia podróży, wybranych połączeń i udogodnień. Jednak jeżeli pasażerowi zależy na niskobudżetowym przejeździe, bilet można zakupić już za niespełna 80 euro.
Czytaj także: Pociągiem z Polski do Wielkiej Brytanii. Praktyczne informacje na temat podróży i kosztów

Jak znaleźć tanie bilety na pociąg do Chorwacji z Polski?

Mając na uwadze tanie podróżowanie, warto kupić bilet na pociąg z wyprzedzeniem. Zazwyczaj im szybciej dokona się rezerwacji miejsca, tym koszt jest niższy. Kluczową rolę gra też elastyczność. Jeżeli podróżny nie ma ściśle określonego terminu wyjazdu, może poszukać dnia, w którym cena biletu będzie niska. Wymaga to jednak wytrwałości i poświęcenia czasu na wyszukiwanie połączeń. Dobrym rozwiązaniem dla fanów tanich podróży są strony internetowe, które pozwalają znaleźć bilety kolejowe i porównać ich ceny, a także czas trwania przejazdu.

Dlaczego warto wybrać podróż pociągiem?

Podróż pociągiem niesie za sobą zalety. Jedna z nich to mniejsza emisja dwutlenku węgla na osobę, niż w przypadku transportu autem. Podróżowanie pociągiem jest także bardzo komfortowe. Zamiast skupiać się na sytuacji na drodze, można usiąść w wygodnym fotelu i podziwiać piękne widoki za oknem lub uciąć sobie drzemkę. Oprócz tego, podróże pociągiem pozwalają na uniknięcie korków, które są zmorą kierowców samochodów.
Warto przeczytać: Wypłacanie pieniędzy za granicą. Oto co każdy urlopowicz powinien wiedzieć
Źródła: trainline, PolishObserver