Przejdź do treści

Pociągiem z Polski do Wielkiej Brytanii. Praktyczne informacje na temat podróży i kosztów

12/04/2024 17:22 - AKTUALIZACJA 06/05/2024 18:34

Pociąg do Londynu z Polski jest świetną alternatywą dla podróżników, którzy nie chcą korzystać z popularniejszej opcji, jaką są loty samolotem. Ten środek transportu sprawdzi się także u osób, których lęk wzbudza podróżowanie drogą powietrzną. Jednak to nie koniec zalet międzynarodowych połączeń kolejowych. Podróż pociągiem na trasie Warszawa-Londyn trwa zazwyczaj mniej niż dobę. Wbrew temu, co można pomyśleć, ceny biletów wcale nie są wygórowane.

Pociąg do Londynu z Polski – szczegóły podróży

Przejazd kolejowy z Polski do Wielkiej Brytanii trwa średnio ok. 20 godzin i 53 minut. Jednak pasażer, który skorzysta z najszybszych usług, może osiągnąć cel w ciągu nieco ponad 16 godzin. Długość trasy to ok. 1439 kilometrów.
Niestety przejazdy kolejowe nie są bezpośrednie. Najpopularniejsze połączenia wymagają przynajmniej trzech przesiadek – najczęściej na dworcu w Berlinie, Kolonii i Brukseli. Na tym ostatnim odcinku pociągi przejeżdżają pod kanałem La Manche.
Przeczytaj: Wybrano najlepsze miasto do życia w Europie. Jego mieszkańcy mogą mieć co do tego wątpliwości

Pociąg na trasie Warszawa-Londyn – koszty przejazdu

Ceny biletów kolejowych z Polski do Wielkiej Brytanii zaczynają się od nieco ponad 160 euro. Koszty zależą od dnia podróży, wybranych połączeń i udogodnień. Istnieje kilka sposobów, by zarezerwować miejsca w pociągu taniej.

Jak znaleźć tanie bilety na trasę Warszawa -Londyn?

Mając na uwadze niskie koszty podróży, warto wykupić miejsce w pociągu z wyprzedzeniem. Zazwyczaj im szybciej dokona się rezerwacji, tym bilet jest tańszy.
Przy niskim budżecie kluczową rolę może grać elastyczność. Koszty przejazdów często ulegają zmianie. Jeżeli pasażer nie ma określonego terminu podróży, może poczekać, aż ceny biletów spadną. Wymaga to jednak wytrwałości i poświęcenia czasu na wyszukiwanie połączeń.

Innym sposobem na obniżenie kosztów podróży może być wykupowanie przejazdów z większą ilością przesiadek. Takie połączenia są zazwyczaj korzystniejsze cenowo.
Planując podróż pociągiem warto też skorzystać z internetowych wyszukiwarek połączeń kolejowych. Często są pomocne w znalezieniu biletów w atrakcyjnych cenach.
Przeczytaj także: Pociągiem z Polski do Wiednia – stolica Austrii w jeden weekend