Przejdź do treści

Planujesz wakacje w Hiszpanii, Turcji lub Francji? Sprawdź, zanim stracisz pieniądze

24/05/2024 07:00

Osoby korzystające z Universal Credit (UC) i Personal Independence Payment (PIP) udające się w tym roku na wakacje do Hiszpanii, Turcji czy Francji, muszą skontaktować się z Departamentem Pracy i Emerytur przed wylotem. Beneficjenci tych zasiłków są zawsze zobowiązani do informowania DWP o wszelkich zmianach w ich sytuacji, w tym o zmianie kraju pobytu.

Wyjeżdżasz na wakacje? Możesz stracić świadczenia

Zasady dotyczące świadczeń jasno określają, że urlop może trwać maksymalnie miesiąc i w jego trakcie nadal obowiązują przepisy, których należy przestrzegać.

Hiszpania, Turcja i Francja należą do najtańszych i najpopularniejszych kierunków Brytyjczyków wyjeżdżających na wakacje za granicę. DWP nalega, aby osoby korzystające z obu świadczeń upewniły się, że wyjeżdżając na urlop tego lata, nie złamią zasad.
Przeczytaj: All inclusive z alkoholem? Nie na tej popularnej hiszpańskiej wyspie

Wakacje w Hiszpanii, Turcji lub Francji

DWP informuje: „Musisz zgłaszać zmiany swojej sytuacji, aby co miesiąc otrzymywać odpowiednią kwotę. Zmiany należy zgłaszać natychmiast po ich wystąpieniu. Wszelkie opóźnienia mogą oznaczać, że otrzymasz zbyt dużo pieniędzy i będziesz musiał dokonać spłaty”

„Zmiany w Twojej sytuacji mogą wpłynąć na wysokość wynagrodzenia za cały okres rozliczeniowy – nie tylko od daty ich zgłoszenia”.

Każda osoba składająca nowy wniosek o Universal Credit musi przebywać w Wielkiej Brytanii w dniu jego złożenia. Aby spełnić wymogi UC i nadal kwalifikować się do zasiłku, możesz być zobowiązany do wykonania pewnych czynności, takich jak poszukiwanie pracy lub udział w rozmowie kwalifikacyjnej, co byłoby trudne, gdy przebywasz na zagranicznych wakacjach.

Ważne informacje dla beneficjentów PIP

W przypadku osób objętych Personal Independence Payment DWP mówi: „Będziemy musieli znać datę opuszczenia kraju przez osobę składającą wniosek, jak długo planuje przebywać poza krajem, do jakiego kraju się wybiera i dlaczego wyjeżdża za granicę.
Sprawdź: Nadmorskie miasteczko z „niesamowitymi widokami” uznane za najlepsze miejsce na wakacje w Wielkiej Brytanii

„Musimy wiedzieć, czy stan osoby składającej wniosek, zakres potrzebnej pomocy lub jej sytuacja uległy zmianie. Dzieje się tak, ponieważ może to zmienić wysokość kwoty PIP, jaką może otrzymać.

„Ważne jest, aby wnioskodawca natychmiast poinformował DWP o wszelkich zmianach w jego życiu, które mogą mieć wpływ na jego świadczenie. W zależności od tych zmian jego świadczenie może wzrosnąć, spaść, pozostać na tym samym poziomie lub może ustać. Jeśli wnioskodawca otrzyma nadpłatę, zazwyczaj będzie musiał zwrócić pieniądze. Niepoinformowanie DWP o którejkolwiek z tych zmian może skutkować wszczęciem postępowania karnego.

„Jeśli podasz błędne informacje lub nie zgłosisz zmiany swojej sytuacji, możesz zostać postawiony przed sądem lub zapłacić karę”.

Źródło: express.co.uk, polishobserver.com

Tagi: