Przejdź do treści

All inclusive z alkoholem? Nie na tej popularnej hiszpańskiej wyspie

27/03/2024 14:10 - AKTUALIZACJA 27/03/2024 14:10
Wakacje na Majorce

Majorka to popularne miejsce turystyczne z powodu swoich pięknych plaż, malowniczych krajobrazów i bogatej kultury. Każdego roku wyspa przyciąga miliony wczasowiczów z całego świata, którzy przybywają tu, aby cieszyć się słońcem i lokalnymi atrakcjami. Jednakże, zanim wyruszysz na wakacje na Majorce, istnieje kilka istotnych kwestii, o których należy pamiętać. W tym roku rząd Balearów wprowadził surowe zasady. Nowe przepisy mogą zaskoczyć niektórych wakacyjnych entuzjastów, ale na pewno nie opłaca się ich ignorować.

Wakacje na popularnej hiszpańskiej wyspie

Palenie na Majorce: kara do 2000 euro

Palacze na Majorce nie mają łatwo, gdyż tamtejsze przepisy bardzo restrykcyjne. W zasadzie, palenie jest dozwolone wyłącznie w wyznaczonych strefach w barach i klubach. Na ulicach oraz na tarasach restauracji obowiązuje całkowity zakaz palenia. Palenie w miejscach publicznych jest zabronione od 2021 roku, lecz od 2023 roku policja oraz inne organy nadzoru czuwają nad przestrzeganiem tych przepisów szczególnie rygorystycznie.

Palenie na plaży jest surowo zakazane. Za nieprzestrzeganie tego przepisu grozi do 2 000 euro kary.

Kilkaset euro za pójście w krzaki

Podczas opalania się w hiszpańskim słońcu niezwykle ważne jest picie odpowiedniej ilości płynów. Jednakże, turyści powinni pamiętać o tym, aby zawsze znajdować się w pobliżu toalety publicznej. Załatwianie potrzeb fizjologicznych w tzw. krzakach nie jest akceptowane, a ci, którzy łamią zakaz, mogą zostać ukarani grzywną sięgającą nawet do 400 euro.
Sprawdź: Kontrolerzy tylko na to czekają. Nigdy nie przywoź tego z wakacji

Jeśli sytuacja ma miejsce na plaży lub w rezerwacie przyrody, kary są jeszcze surowsze, sięgają nawet 1500 euro.

All inclusive z alkoholem? Nie w hotelach na Majorce

W regionach Playa de Palma i Magaluf od godziny 21:30 do 8:00 obowiązuje zakaz sprzedaży alkoholu, a kluby i bary nie mogą oferować alkoholu w ramach all inclusive. Hotele oferujące pełne wyżywienie mogą serwować do posiłków maksymalnie trzy napoje alkoholowe, a każdy kolejny kosztuje dodatkowo.

W obszarach takich jak Ballermann i okolicach strefy zakazu spożywania alkoholu są ściśle monitorowane. Szczególnie objęte kontrolą są Bierstrasse i okolice Megaparku. Osoby przyłapane na spożywaniu alkoholu muszą liczyć się z wysokimi karami sięgającymi nawet do 3 000 euro.
Czytaj dalej poniżej

Wakacje na Majorce

Turystów obowiązują rygorystyczne zasady dot. ubioru

Bez względu na to, jak gorąco jest i jak komfortowo czujesz się z odsłoniętymi ramionami, należy pamiętać, że na Majorce „strój” topless jest zabroniony. W centrum miasta przechodnie ubrani tylko w strój kąpielowy muszą liczyć się z grzywną w wysokości 200 euro. Turystów, którzy konsekwentnie unikają noszenia ubrań na plaży, może spotkać kara finansowa sięgająca 750 euro.

Imprezowanie na Majorce – łamanie tych zasad grozi 3 000 euro grzywny

Władze Majorki dbają o cywilizowane imprezowanie na wyspie. Dlatego też, po północy nieletni turyści mają zakaz wstępu do klubów i barów, a kontrole w tej kwestii zostały znacznie zaostrzone w ostatnich latach. Dodatkowo, ochroniarze otrzymują specjalne szkolenia, aby potrafić rozpoznawać tatuaże z zakazanymi i ksenofobicznymi symbolami, nie wpuszczając osób, które je posiadają.
Sprawdź: Domy za 1 euro w fantastycznej lokalizacji we Włoszech. Dlaczego nikt ich nie chce?

Turyści, którzy przebywają na zewnątrz klubów pod wpływem alkoholu i tworzą zamieszanie, zostaną szybko usunięci z posesji. W strefach imprezowych obowiązują różne sankcje. Osoby przyciągające negatywną uwagę drobnymi naruszeniami mogą być ukarane grzywną sięgającą nawet do 750 euro. Za poważniejsze wykroczenia kara może wynosić do 1500 euro, a za bardzo poważne naruszenia nawet do 3000 euro.

Źródło: ruhr24.de, polskiobserwator.de

Tagi: