Przejdź do treści

Nadmorskie miasteczko z „niesamowitymi widokami” uznane za najlepsze miejsce na wakacje w Wielkiej Brytanii

15/05/2024 22:27 - AKTUALIZACJA 15/05/2024 22:27
Najlepsze miejsce na wakacje w Wielkiej Brytanii

Nadmorskie miasteczko, które ukrywa się w malowniczym zakątku North Yorkshire, staje się coraz bardziej popularnym celem podróży tych, którzy pragną uciec od zgiełku miasta i zanurzyć się w przyrodzie. Miejsce to przyciąga podróżnych swoim niezrównanym urokiem i niepowtarzalnymi widokami. Zaledwie kilka kroków od brzegu Morza Północnego, urokliwa enklawa oferuje nie tylko zapierające dech w piersiach krajobrazy, ale także bogactwo przyrody, której nie sposób się oprzeć. To po prostu najlepsze miejsce na wakacje w Wielkiej Brytanii.

Najlepsze miejsce na wakacje w Wielkiej Brytanii

Scarborough, idylliczne nadmorskie miasteczko położone w hrabstwie North Yorkshire, słynie ze swojego wspaniałego wybrzeża, z którego rozpościerają się zapierające dech w piersiach widoki na Morze Północne. Od pobliskiego Parku Narodowego North York Moors, przez poszarpane klify i lśniące złote plaże, aż po wybitny zamek Scarborough, który z wdziękiem wznosi się na szczycie wzgórza, oferując rozległy widok na ocean.

Zyskując coraz większą popularność, miasteczko zostało uznane przez magazyn Time Out za jedno z najważniejszych miejsc do odwiedzenia w Wielkiej Brytanii w 2023 roku oraz za „najpiękniejszy nadmorski kurort w Anglii” według CN Traveller. „Niesamowity zamek zajmuje cypel, który oddziela dwie główne zatoki, strome klify rozciągające się w obu kierunkach. Stare miasto wznosi się po zboczu do zamku labiryntem krętych uliczek, z budynkami sięgającymi czasów Tudorów”.
Przeczytaj: 10 najpiękniejszych polskich plaż nad Morzem Bałtyckim. Tutaj Twój urlop będzie niezapomniany!

W Scarborough Rotunda Museum, jurajskim muzeum geologii, które bada 65 milionów lat historii znajdziemy tysiące skamieniałości, ślady dinozaurów oraz szkielet plezjozaura Speetona. Zwiedzanie Muzeum jest bezpłatne dla osób poniżej 18. roku życia, a dla dorosłych kosztuje tylko 5 funtów.

Dwie wspaniałe plaże zwane Zatoką Północną i Zatoką Południową

Plaża South Bay (Zatoka Południowa) jest doskonałym miejscem na spędzenie dnia z rodziną, zachowującą swą niezwykłą popularność już od epoki wiktoriańskiej i nadal oferującą podobne atrakcje. Tutaj można zanurzyć się w atmosferę minionych czasów, korzystając z takich rozrywek jak przejażdżki na osiołkach oraz pełen życia bal maturalny z licznych atrakcji. Natomiast plaża North Bay jest znacznie spokojniejsza i stanowi idealne miejsce na relaks lub spacer z aparatem fotograficznym. Można tutaj podziwiać wiele skalistych basenów oraz piękne, historyczne chatki plażowe, a wszystko to w otoczeniu malowniczych wzgórz i klifów.
Sprawdź: Wakacje na polskich Mazurach: 8 najpiękniejszych miejsc, które warto tutaj odwiedzić

Obie plaże oddzielają ruiny majestatycznego zamku Scarborough z XII wieku, który przetrwał ataki Wikingów i odegrał znaczącą rolę jako twierdza rojalistów podczas wojny secesyjnej. Po dniu spędzonym na zwiedzaniu koniecznie odwiedź Wielką Herbaciarnię Zamku Scarborough, oferującą zapierające dech w piersiach widoki na obie plaże oraz wybór domowych ciast, dżemów i innych przytulnych smakołyków.

Źródło: mirror.co.uk, polishobserver.com