Przejdź do treści

Para Brytyjczyków wygrała milion na loterii. Kobieta uciekła z całymi pieniędzmi

22/02/2024 17:24 - AKTUALIZACJA 23/02/2024 15:46

Para wygrała milion na loterii. Para w Wielkiej Brytanii wygrała milion funtów (około 1,16 miliona euro) w zdrapce. Jednak, jak donosi brytyjska gazeta „Sun”, nie nastąpiło po tym wielkie szczęście, zwłaszcza w przypadku Brytyjczyka. Według raportu, wkrótce po wygraniu nagrody, 37-letnia kobieta nagle rozstała się ze swoim 39-letnim partnerem, nie oddając mu ani funta.
Przeczytaj: Mieszkanka Wielkiej Brytanii trafiła „szóstkę” w Lotto. Wygrała 182 miliony, ale mimo to nie dostała pieniędzy

Para wygrała milion na loterii

Jak poinformował mężczyzna w wywiadzie dla The Sun, byli w związku zaledwie od trzech miesięcy, kiedy kupili zdrapkę. Według jego opisu, spontanicznie wpadł na pomysł zakupu dwóch zdrapek podczas zakupów. Gdy okazało się, że zapomniał zabrać ze sobą swoją kartę płatniczą, kobieta zapłaciła za losy, ale mężczyzna przelał jej pieniądze za pośrednictwem bankowości internetowej jeszcze w sklepie.
Przeczytaj: Wielka Brytania wydała ostrzeżenie dla osób planujących podróż do Hiszpanii

Kiedy zdrapali kupony w domu, zdali sobie sprawę, że faktycznie wygrali główną nagrodę – milion funtów. 39-latek poinformował, że byli podekscytowani, spontanicznie pojechali nad morze i zaplanowali, co chcą zrobić z pieniędzmi. „Rozmawialiśmy o kupnie nowego domu. Chciała nowy samochód, nic drogiego, Kia lub coś w tym rodzaju”.

Jednak potem 37-latka nagle zmieniła zdanie i nie tylko rozstała się z nim, ale także zażądała całej wygranej dla siebie. Następnie wybuchł gorzki spór o to, kto ma prawo do jakiej części wygranej. 39-latek uważa, że moralnie i prawnie słuszne jest, aby otrzymał połowę wygranej, ponieważ to on wpadł na pomysł zakupu losów na loterię, a także przekazał pieniądze na bilety swojej ówczesnej partnerce.
>>> Wygrali główną nagrodę na loterii. Stracili wszystko

Twierdzi, że nigdy nie otrzymała od niego żadnych pieniędzy

W dochodzeniu prowadzonym przez firmę loteryjną w celu wyjaśnienia, kto miał rację, sprawdzono zapis z monitoringu, który wyraźnie pokazywał mężczyznę przekazującego pieniądze kobiecie. Zgodnie z jego oświadczeniem, sprzedawca potwierdził również, że przekazał pieniądze swojej dziewczynie w tym czasie. W wywiadzie dla The Sun kobieta stwierdziła, że nigdy nie otrzymała żadnych pieniędzy za losy loterii.

Ostatecznie firma loteryjna zdecydowała, że tylko ona ma prawo do pieniędzy, ponieważ bilety zostały opłacone z jej konta i została zarejestrowana jako odbiorca nagrody. Eksperci radzą zatem, aby w przypadkach, gdy kilka osób zamierza podzielić się nagrodą, wszystko zostało wcześniej ustalone w umowie – aby taka sytuacja więcej się nie wydarzyła.
Źródło: T-online, PolskiObserwator.de

Tagi: