Przejdź do treści

Oto sposoby jak podróżować za darmo w 2023

06/09/2023 08:00 - AKTUALIZACJA 18/03/2024 13:04
podrozowac za darmo

Jak podróżować za darmo? Myślom o podróżowaniu zazwyczaj towarzyszą te mniej przyjemne, dotyczące kosztów. Nie musi tak być! Jeśli twój budżet nie jest tak duży, jak twoje podróżnicze pragnienia, to nic. Istnieje mnóstwo sposobów na to jak podróżować za darmo.
>> Nietaktowne zachowania turystów. Sytuacje, które nie powinny mieć miejsca

Zamiana domów

Jeśli mieszkasz w popularnym mieście lub w pobliżu lubianych atrakcji turystycznych, twój dom może być cennym obiektem i możesz to wykorzystać do zdobycia darmowych pobytów w innych częściach kraju lub świata. Wystarczy zarejestrować się na HomeExchange.com, aby zamienić się domami i cieszyć się darmowym pobytem w innym zakątku świata. TrustedHouseSitters.com to kolejna strona, w której można znaleźć bezpłatne zakwaterowanie, w zamian jednak trzeba świadczyć usługi opieki nad domem lub zwierzętami domowymi.

‘’House Sitting’’

House sitting to bardzo ciekawy sposób na podróżowanie za darmo i często wiąże się z możliwością spędzania czasu z futrzastymi przyjaciółmi. Trusted House Sitters to program, w ramach którego właściciele domów mogą wynajmować podróżujących, aby ci mieszkali w ich domu podczas ich nieobecności. W zamian za darmowe zakwaterowanie, od podróżnych oczekuje się takich rzeczy jak podlewanie roślin, odbieranie poczty czy też opieka nad zwierzętami domowymi. Jest to świetna opcja dla miłośników zwierząt. Nie ma nic bardziej relaksującego niż zwiedzanie nowego miasta przez cały dzień, a później powrót do przytulnego domu do czekających tam futrzastych domowników. Czasami istnieje nawet szansa na opiekę nad nieco mniej typowymi zwierzętami takimi jak psy czy koty np. nad kurczakami lub jaszczurkami.
>> Te trzy osoby nie muszą posiadać paszportu, aby podróżować za granicę

Wolontariat 

Wolontariat w organizacji takiej jak World Wide Opportunities on Organic Farms (WWOOF) to świetny sposób na podróżowanie za darmo. WWOOF przydziela nam gospodarstwo ekologiczne, które potrzebuje pomocy. W zamian za pomoc na farmie otrzymujemy darmowy pokój i wyżywienie. Co prawda koszty podróży do punktu docelowego musi ponieść podróżujący, jednak jest to dosyć niewielka cena w zamian za całkowicie darmowy pobyt na miejscu. Jest to świetny sposób na poznanie lokalnej kultury, nauczenie się zrównoważonego rozwoju i poznanie nowych ludzi. WWOOF ma organizacje w krajach na całym świecie, od Peru po Wietnam.

‘’An au pair’’

Świetnym sposobem na podróżowanie za darmo dla osób lubiących dzieci jest praca u rodziny jako niania, tzw. ‘’au pair’’.  To doskonały sposób na zobaczenie kraju z perspektywy miejscowych – dowiemy się jak miejscowi spędzają czas wolny, jakie jedzą posiłki, jakie kultywują domowe tradycje, a także to wspaniała okazja do nauczenia się lokalnego języka. Jest również czas na samodzielne zwiedzanie, więc nawet jeśli rodzina nie jest chętna do zwiedzania razem z nami, można to robić w pojedynkę. Najlepszymi miejscami do szukania tego typu pracy są oficjalne strony Au Pair, a także lokalne grupy mam na Facebooku dla obszaru, którym jesteśmy zainteresowani.
>> Loty w Europie będą krótsze! A do tego bardziej eko

Źródło: hermoney.com, PolishObserver.com