Naturalny Ozempic. Nowe badanie sugeruje, że regularne spożywanie octu jabłkowego może pomóc w zmniejszeniu masy ciała. Mówi się, że to naturalne cudowne lekarstwo działa lepiej niż ostatnio szeroko dyskutowany Ozempic. Lekarz i dziennikarz medyczny Christoph Specht klasyfikuje wyniki nowego badania.
Naturalny Ozempic. Ten środek każdy ma w swojej kuchni
Pozostaje odwiecznym i często nieosiągniętym celem milionów ludzi: Utrata wagi bez wyrzeczeń i nadmiernego wysiłku. Po zamieszaniu związanym z zastrzykami odchudzającymi, w sieciach społecznościowych pojawił się nowy środek zaradczy: gwiazdy takie jak Victoria Beckham, Katy Perry i Jennifer Aniston mają polegać poranne picie octu jabłkowego, aby utrzymać swoją sylwetkę. Nowe badania naukowe potwierdzają, że ocet jabłkowy może faktycznie pomóc w ukierunkowanej utracie wagi. W niedawnym badaniu przeprowadzonym przez Holy Spirit University Kaslik w Libanie, młodzi uczestnicy testu stracili do 8 kilogramów w ciągu zaledwie kilku tygodni.
W badaniu wzięło udział 120 młodych osób w wieku od 12 do 25 lat. Wszyscy mieli dużą nadwagę lub otyłość. Większość z nich nie miała rodzinnej historii otyłości, a większość badanych nie miała nadwagi w dzieciństwie. Trzy grupy piły codziennie rano na czczo 250 ml wody z różnymi dawkami octu jabłkowego (5, 10 lub 15 mililitrów każda). Czwarta grupa kontrolna otrzymywała napój placebo (woda zmieszana z 0,25-procentowym kwasem mlekowym). Badani nie wiedzieli, który z roztworów spożywają. Dokumentowali swoją dietę i aktywność fizyczną w dzienniku. Oba były bardzo podobne u wszystkich 120 uczestników. Przed badaniem oraz po czterech, ośmiu i dwunastu tygodniach mierzono masę ciała, obwód talii, poziom cukru we krwi i stężenie lipidów we krwi (cholesterolu całkowitego i trójglicerydów).
>>> Jedz TYLKO banany i chudnij. Czy ta dieta działa?
Szokujący wynik nowego badania dotyczącego odchudzania
Wynik po dwunastu tygodniach: Grupa placebo prawie nie straciła na wadze, podczas gdy osoby pijące ocet jabłkowy straciły wymierną ilość wagi, a także były w stanie poprawić swoje BMI. Średnio stracili od sześciu do ośmiu kilogramów i od 2,7 do 3 punktów na skali BMI. Zakres sukcesu najwyraźniej zależał od przyjętej dawki. Grupa o najwyższym stężeniu octu jabłkowego (15 mililitrów w 250 mililitrach wody) straciła najwięcej na wadze. Dotyczyło to również parametrów tłuszczu i cukru mierzonych we krwi.
Autorzy pod kierownictwem Rony’ego Abou-Khalila przypisują ten efekt octowi jabłkowemu, ponieważ nie było prawie żadnej różnicy w diecie i aktywności między badanymi. Jednak nie tylko ze względu na niewielką liczbę uczestników uznają oni potrzebę dalszych badań. Mimo że badani nie skarżyli się na żadne skutki uboczne w okresie badania, nie można wykluczyć długoterminowych konsekwencji. W szczególności szkliwo zębów może zostać zaatakowane przez kwasy octowe zawarte w occie jabłkowym. Zgaga byłaby również oczywistym skutkiem ubocznym, ale osoby cierpiące na tę dolegliwość zostały wykluczone z badania od samego początku.
Przeczytaj także: Genialna sztuczka babci. Mało kto zna ten skuteczny i naturalny środek na komary
Źródło: Stern.de, PolishObserver.com