Przejdź do treści

Genialna sztuczka babci. Mało kto zna ten skuteczny i naturalny środek na komary

24/05/2023 08:00 - AKTUALIZACJA 18/03/2024 13:05
Pomysłowa sztuczka babci na komary

Pomysłowa sztuczka babci na komary. Aerozole, świece i inne środki przeciw komarom przeważnie śmierdzą, są drogie, a co najważniejsze szkodliwe dla zdrowia i środowiska. Ale ta sztuczka nic Cię nie kosztuje, jest naturalna, a do tego ładnie pachnie. Czytaj także: Zrób sam ekologiczny płyn do mycia okien. Użyj tych 3 składników i przygotuj doskonały środek czyszczący

Najlepszy naturalny środek na komary

Czy wiesz, że świece o zapachu Citronella lub Geraniujm nie pomagają na komary? Wręcz przeciwnie, ich światło przyciąga te owady. A środki w sprayu? Według niemieckiego magazynu Stiftung Warentest pomagają tylko wtedy, gdy zawierają liczne substancje chemiczne, takie jak ikarydyna, dietylotoluamid (DEET), cytriodiol i para-mentan 3,8-diol (PMD). Lepiej jest skorzystać z tej pomysłowej i prostej sztuczki, którą znały już nasze babcie.

Pomysłowa sztuczka babci na komary

Rozwiązaniem przeciwko komarom są łodygi pomidorów. Ich delikatne włoski wydzielają zapach, które odstraszają natrętne owady. Należy pamiętać, że sztuczka naszych babć działa przy użyciu łodyg z liśćmi a nie owoców pomidorów. Przeczytaj: Te rośliny odstraszają kleszcze. Dzięki nim uchronisz swój ogród

Jeśli więc chcesz chronić swój dom przed komarami, powinieneś powiesić kilka łodyg pomidorów przed oknami. Alternatywnie możesz umieścić je w wazonie na parapecie. W ten sposób nie wlecą one przez okno do domu. Na balkonie lub tarasie warto posadzić kilka krzaków pomidorów. Dzięki temu będziesz mieć jeszcze lepszą ochronę przed komarami. Możesz również rozłożyć łodygi w swojej sypialni, aby odstraszyć natrętne owady i móc spać przy otwartym oknie. Jednak pamiętaj, że zapach jest bardzo intensywny i może niektórym przeszkadzać podczas zasypiania.

Wskazówka

Codziennie sprawdzaj, czy zerwane liście wydzielają nadal silny zapach. Jeśli jest słaby, należy je wymienić, aby zachować ochronę przed komarami.

źródło: T-online.de, polskiObserwator.de